Jump to content
Българският форум за музиканти

Слаба ръка


Recommended Posts

За да не правя нова тема,ще попитам в тази!Лявата ръка ми е на фуса а дясната на соло барбанчето,като дясната е доста по слабо развита от лявата-та въпроса ми е същите упражнения ли ми вършат работа?И има ли тука такива барабанчици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А, то сумати народ така свири, и Майк Бордин от Фейт Но Мор свири така, има и такива, които обръщат ръцете както си поискат. Изобщо отворената постановка е много удобна, аз, за съжаление, не я владея :)

Иначе да, за тебе важат същите упражнения, като атоварваш съответно повече слабата ръка, при тебе дясната. Междудругото как свириш на райда? Нали с дясната ръка или си го мтнал и него отляво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не от дясно си е райда.В момента свиквам да си кръстосвам ръцете,лявата на райда естествено,чат пат си местя единия райд от ляво,но не ми е практика.Малко ми е сложно да бия по томовете ма сигурно с времето ще свикна,както свиквам с райда!

Мерси много Човеци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе ти левичар по принцип ли си бе? тогава комплекта се реди наобратно просто, не ми казвай че и левия крак ти е по-силен а свириш на касата с десния щото тва идва доста странно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, Кацко е прав. Да не си левичар верно?

Ама щом можеш да водиш добре с дясната ръка на райда, какъв ти е проблемът? Мен ако накараш да водя с лявата на каквото и да е, се получава доста сложничко. :greenangel:

Макар че за изравняване на ръце точно това съм правил и лявата продължава да не ми е като дясната. Но при всекидневни упражнения нещата стават доста бързо, така че - дерзай :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич,след всичките смислени и несмислени неща които се изговориха да ти кажа и аз нещо!остави всички технически неща настрана и почни да правиш маклко физически упражнения преди това за да ти заякне ръката,щом си я кунтузил.за изравняването на ръцете ако не се почне още когато просвирваш на барабани след това отнема доста време,не са лоши и идеите които някой дадоха,но за да си изравняваш ръцете просто почни с 1-нични,2-йни,3-йни и 4-ворни удари със всяка ръка с метроном задължително!!!след това почваи да пробваш да си сменяш ръцете и върху комплекта!!има ли школи по въпроса,така че не откривай топлата вода сам!!

Spasse не се сърди за термините,ама някой нямат точен превод на БГ,но не е лошо колегите да ги дообясняват английските термини по добре!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе изсвири шес шъфъла, седем парадидли с груув и клосед хихат, с акценти на снеъра на 3 8 и 6/49 и всичко ше се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми левичар съм!И да десния крак ми е на касата,а комплекта не е обърнат,аз така си почнах отначало.

Ама що да е странно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми левичар съм!И да десния крак ми е на касата,а комплекта не е обърнат,аз така си почнах отначало.

Ама що да е странно?

Няма странно. Както ти е кеф и ти е удобно - така свири. Да, има и други левичари тук, поне още един. Аз съм левичар. Офф:Пиша и се храня с лявата ръка. Когато я счупих навремето, изпаднах в голямо премеждие при първото ходене по малка нужда. Добре, че овреме се сетих как ходят жените, че щях да стана за резил в собствените си очи. :-D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми левичарите си обръщат сета по принцип, а и повечето школи са писани така и изобщо освен ако наистина не искаш да си супер оригинален и откривател в методологията за барабани:) по-добре си обърни сета като за левичар:Dиначе би-могъл някой ден теоретично така да станеш много добър, на практика ако свириш така още като начинаещ прогреса ти ще се позабави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш като се забавляваш със себе си да го правиш с лява ръка :) !

 

 

 

 

 

 

 

Сега сериозно: Можеш да свириш LLLL RRRR, води с лява, слагай акценти и т.н. Както казаха колегите преди мен - свири и парадидли и си играй с акцентите, измисляй си комбинации и т.н. Воденето на фуса с лява ръка също е много полезно, даже ако свириш с кардан или 2 каси можеш и с ляв крак да свириш там, където е възможно. Всевъзможни неща могат да се измислят по темата! Намери си 4-Way-Cordination, която е нещо като библия заедно със Stick Control и още 2,3 книжки :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, пробвал ли си на обърнат комплект? Някога, имам предвид.

Ако не си, направи го, може изведнъж да се родиш :)

Съвсем сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми левичар съм!И да десния крак ми е на касата,а комплекта не е обърнат,аз така си почнах отначало.

Ама що да е странно?

Няма странно. Както ти е кеф и ти е удобно - така свири. Да, има и други левичари тук, поне още един. Аз съм левичар. Офф:Пиша и се храня с лявата ръка. Когато я счупих навремето, изпаднах в голямо премеждие при първото ходене по малка нужда. Добре, че овреме се сетих как ходят жените, че щях да стана за резил в собствените си очи. :-D

 

 

Ами аз съм десничар уж ...ама в тоалетната работя с лявата...а и на много други места не ми е проблем да си сменям ръцете...само на барабаните не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.