Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Vs Processor?!?!


DeathZone

Recommended Posts

Вземи си амплификация ман .. ше почувстваш че свириш на китара .. което дъблоко ме съмнява през ТВ-то... Дет се вика ше дадеш някой лев ама няма да съжаляваш.

И колко ще са тия няколко лева, които ще дам :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вземи си амплификация ман .. ше почувстваш че свириш на китара .. което дъблоко ме съмнява през ТВ-то... Дет се вика ше дадеш някой лев ама няма да съжаляваш.

И колко ще са тия няколко лева, които ще дам :cheers:

те ще са право пропорционални на качеството на звука, което ще постигнеш. не че неможе да дадеш торба мангизи за боклуци, но за без пари да звучиш добре е трудно постижимо. случва се (не и случайно), но усилията и знанията, които ще вкараш могат да бъдат впрегнати в изкарването на пари и купуването на апаратура с тях - и да се кефиш още по-качествено :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го решението на тоз велик проблем. Комбинация от дигитален преамп с ефекти (V-amp или POD) с лампов пауър амп и с 12 инчов говорител.

тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста идейно решение , и все хубави отзиви съм чул за тоя амп , може би единствения му недостатък е че мощноста му е само 18 вата.Доколкото знам има разработен вариант с два говорителя , така че май и този недостатък е изчистен :P) .... проблема е ценичката му ... доста солено, пък и в БГ трудна работа да го купиш.Абе Маршала си е Маршал ......... e въпрос и до вкус е все пак ......

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го решението на тоз велик проблем. Комбинация от дигитален преамп с ефекти (V-amp или POD) с лампов пауър амп и с 12 инчов говорител.

тук

Е на тва му се вика 3 в 1..Става сутринта металиста ,търка гурливи очички и с глас на прегракнал Леми Килмистър промърморва:

-Ех да имах В-амп с предусилвател и 12" говорител

 

п>п Много яка комбинация..баси..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак като завършек на темата предлагам да направим анкета и да видим

какъв ще е крайния резултат Лично за мене тва ще представлява доста качествена извадка какви хора пишат във този форум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак като завършек на темата предлагам да направим анкета и да видим

какъв ще е крайния резултат  Лично за мене тва ще представлява доста качествена извадка какви хора пишат във този форум

Няма нищо по-добро и по-удобно от продуктите на LINE 6 !

Традиционалистите да продължават да се мъчат с ефтини процесорчета и транзисторни усилвателчета!

За Големия лампов звук на скъпите Големи Marshall, Mesa,Soldano i Fender може само да си мечтаете,щото за да ги използвате първо трябват няколко хилядарки с които да се разделите, после трябва да нямате съседи за да репетирате, а когато влезете в студио за запис ще имате само звука на усилвателя си ,което в повечето случаи е крайно недостатачно!

Да не говорим ,че цялата "Гюрултия" и шумотевица в студиото трябва да се запише с още толкова скъпи Микрофони , ако изобщо помещението,със своята акустика позволи!

... иначе Система за концерт от Marshall, Mesa,Soldano или примерно Peavey 5150 е мечта !

затова LINE 6 RULLZ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като вече се сдобих и с усилвател мисля да добавя още нещо по тази тема. Сравнявайки естествения звук на ампа с този , който мога да постинга с процесора ми стигнах до извода, че най добрия вариант е да ползваш предимно амп, било то за репетиций вкъщи или с група на живо.Просто само с амп китарата се усеща много много по добре, разлика от земята до небето.Но когато решиш да зпишеш нещо или да постигнеш звук , който със сигурност само с ампа няма да стане (не е толкова гъвкав) , е мога да кажа че процесора е незаменим.Така че за момента съм много радостен че притежавам и двата варианта , които поне за сега много успешно мога да комбинирам.И все пак ако накрая трябва да избера .... избирам амп .... най малкото не мисля толкова за звука , колкото нещата да се свирят чисто и това което човек усеща и иска да каже с китарата да го каже с по малко "пудра" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак ако накрая трябва да избера .... избирам амп .... най малкото не мисля толкова за звука , колкото нещата да се свирят чисто и това което човек усеща и иска да каже с китарата да го каже с по малко "пудра" :godbless:

Амин! ;)

:godbless:

 

п.с. Към "ЧернияКорсар" - тва с n*хилядарките не знам откъде точно все още ти е останало, като заблуда, но можеш да се снабдиш с приличен лампов усилвател + приличен микрофон за по-малко от 1000 лв. Съседите виж вече са проблем (да са живи и здрави моите по този случай, че са толкоз готини;)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто само с амп китарата се усеща много много по добре, разлика от земята до небето.Но когато решиш да зпишеш нещо или да постигнеш звук , който със сигурност само с ампа няма да стане (не е толкова гъвкав) , е мога да кажа че процесора е незаменим.Така че за момента съм много радостен че притежавам и двата варианта , които поне за сега много успешно мога да  комбинирам.

И аз наскоро се сдобих с един лампов преамп и съм 100% съгласен с това което казва DeathZone - просто китарата и дистортнатият звук са като едно цяло, нямам усещането че свиря с "ефект", но наистина за записи ми се струва че е по-добър вариант процесора (аз съм с vamp2) или пък камиончета следвани от спийкър симулации (моите са с вградени такива). Просто амп-а си има своя специфичен звук и той може страхотно да пасне за един тип звук, но не може да пасне за всичко - пичовете за това ползват по няколко амп-а - нещо което не можем да си позволим, а и аз лично не искам към момента.

 

Както казва Satch - "не исках да служа като реклама на някой производител на усилватели и да бъда ограничен в избора си - просто не мога да запиша един албум с един усилвател".

 

Да не говорим ,че цялата "Гюрултия" и шумотевица в студиото трябва да се запише с още толкова скъпи Микрофони , ако изобщо помещението,със своята акустика позволи!

 

BlackCorsair хем си прав, хем не си прав :godbless: Не е задължително да дигаш гюрлутия. Това което изкарва основно звука на един амп е неговият предусилвател (тук е мястото да полетят доматите и обясненията за крайното стъпало, как му се клатят лампите и колко е важно да се запише после с микрофон вибрацията на хартийката на високоговорителя - по възможност Селесчън :godbless: ). Има доста добри такива, за съжаление струват в пъти повече от амп симулатори на Line6. Та един такъв предусилвател прекаран през спийкър симулатор - например Palmer Speaker Simulator (бате Satch го ползва) може да извади много як звук. Е да - трябват пари за такава техника, но хубавият звук в общи линии е функция на отделените финансови средства.

 

Неа да казвам амин ;)

 

пп. В същност техниката мисля че няма особено значение - важна е музиката. А колкото до звука - и vamp да дадем на Satch или Vai ще се справят и ще ни изкъртят като звук ;)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та един такъв предусилвател прекаран през спийкър симулатор - например Palmer Speaker Simulator (бате Satch го ползва)

..и не само....Палмър са станали известни из китарните среди най-вече от Eddie Van Halen ;)

 

p.s. Пасивен ДИ/спикър емулатор Palmer PDI09 т.нар. "Дъ Джънкшън" е около 90 евро, но пък е много добър, направо страхотен според мен (личен опит).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като вече се сдобих и с усилвател мисля да добавя още нещо по тази тема. Сравнявайки естествения звук на ампа с този , който мога да постинга с процесора ми стигнах до извода, че най добрия вариант е да ползваш предимно амп, било то за репетиций вкъщи или с група на живо.Просто само с амп китарата се усеща много много по добре, разлика от земята до небето.Но когато решиш да зпишеш нещо или да постигнеш звук , който със сигурност само с ампа няма да стане (не е толкова гъвкав) , е мога да кажа че процесора е незаменим.Така че за момента съм много радостен че притежавам и двата варианта , които поне за сега много успешно мога да комбинирам.И все пак ако накрая трябва да избера .... избирам амп .... най малкото не мисля толкова за звука , колкото нещата да се свирят чисто и това което човек усеща и иска да каже с китарата да го каже с по малко "пудра" :D

DeathZone

 

Радвам се че и ти минаваш към моя отбор - китара кабел амп форева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... иначе Система за концерт от Marshall, Mesa,Soldano или примерно Peavey 5150 е мечта !

затова LINE 6 RULLZ !

батка, спри да мечтаеш & сейв сам кеш :-)))

тези системи не са нищо неземно! скъпото в рига на някой гитар год не е амповета, а суичинг системите! лесно е да се сдобиеш с амп на някоя от горните марки, малко по-трудно ще ти е да попаднеш на богнер трипъл екстази например, но слагайки глава и кабинет зад гърба си ти се лишаваш от многообразие .... в най-общия случай ще разполагаш с 3-4 типа саунд и то с помощта на камиончета към усилвателя. тук процесора има предимство - за никакви пари имаш много видове саунд - проблема не е в количеството, а в качеството. на някои им харесва такова нещо, на други не - все лично мнение.

докато при процесора с едно ритане на суича сменяш пресета и "минаваш" от маршал на фендер, то при ампа ще ти е трудно да изкараш на сцената абсолютно същия саунд като в студиото (кабинета звучи според пространството, в което е поставен и взаимодейства с китарата), пък ще трябва да играеш и с волюма на китарата - това не са неудобства, ако е практика за китариста да свири така. и саундът му винаги ще е по-жив от емулациите на процесори.

 

не мога да разбера какво сте се хванали за тази линия 6 - ако някога реша да ползвам емулации на усилватели - ще се сдобия с Johnson Millenium. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.