Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти


SonneR

Recommended Posts

...но обикновено малцина говорят от личен и реален опит с аналоговите и дигиталните ефекти..повечето говорят наизуст...

Мислиш ли? Поне 5 човека, писали в темата, имат достатъчно голям опит да изкажат мнение, на което може да се разчита!

 

Аз също съм за ДиджиТек пред Беири-то и Зулумека... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва процесор (т.е налага ти се да вземеш нещо удобно за мъкнене по репетиции или имаш нужда от много различни звуци без да губиш много време да ги сменяш) и аз съм на мнение че за ценовия си клас Digitech RP-тата са най-добре. BTW също не съм фен на процесори (мойто РП го разкарах наскоро) и подкрепям мнението че хубаво амп = хубаво звук (ама голямото амп струва и много повечко пари от Digitech RP).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

X-Vamp,малкото братче на Vamp-а е с метален корпус + по малка цена+педала+пич бенд.Ако можех да избирам пак бих заложил на него :D

и за последно..

Амиго изхарчи 200 евро за китара по добре и от закуски избий един процесор или обикновен дист за 20 кинта

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всички, които плюят диста на процесорите - добре, де, звука на процесорите от 97-ма година може и да е гаден, но сега сме 2007-ма, и има процесори, които не звучат никак зле. Вярно, не е същото, като да свириш с хубав усилвател, но поне като с хубави камиончета го докарват. Нека не преувеличаваме с възможностите на камиончетата. Те звучат добре, но си имат и своите недостатъци. Камиончетата са евтини кутийки с няколко операционни усилвателя и пасивни елементи, и изключително добре биват симулирани от по-новите DSP-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме я дай един процесор пък ако ще и от 2010 година дето да симулира достатъчно добре драйва на Фултон или на Радайъл...много ми е интересно да го чуя това нещо... само да не стане като ги сравняваме "ама аз щото не съм му разучил настройките още, то иначе може" - вечното оправдание за процесорите :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук спора пак навлезе в дълбоките дебри на аналоговото/дигиталното.

 

Аз смятам че съм пробвал достатъчно неща от двете страни, та да кажа. За един започващ сега процесорът може да бъде много добра опция. Само че, въпросът е защо са му на един начинаещ чак толкова много ефекти? Винаги съм се учудвал на желанието на хората да си купят за 5 стотинки най - идеалният вариант. Ами не става.

 

Второто е, че ако човек си купи само най - нужните за момента ефекти, разликата с цената на един процесор от нисък/среден клас не е голяма.

 

И трето, за Евтим. Да, Евтиме, 2007-ма сме и един процесор може да изкара толкова добър звук. Проблема е, че процесори, които правят сносни (да подчертая СНОСНИ, не добри) симулации под 700 лева трудно ще намериш. После сам сметни за 700 лева какво кубе и какви аналогови ефекти можеш да си вземеш...

 

Та до автора. Да, на този етап едно RP ти стига. Ако нататък задълбаеш по - сериозно ще трябва да го продадеш и да си купиш ново оборудване.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих сравнение между ПЕДАЛЧЕТАТА и ПРОЦЕСОРИТЕ. За ЯКИТЕ усилватели знам, че се симулират трудно(макар и всъщност да има добри симулации на някои по-популярни модели).

 

Каквото и да си говорим, в звука на педалчетата(и болшинството от вградените драйвове на транзисторните усилватели) няма нищо феноменално, и всеки по-нов процесор може да докара подобен звук.

 

А относно 700-те лв - не можеш да си купиш перфектния, ултимативен тон за 700 лв.

 

На мен ми дайте един Roland VG-88, пък вие може да си купите един микробус, с който да разкарвате всички усилватели, които симулира(макар и не чак толкова добре).

 

Бил съм свидетел на хора, които свирят с хубави процесори, без ампове изобщо, с много добър тон, и изкарвайки немалко пари, пред не чак толкова непретенциозна публика.

Другото, за мен, са излишни приказки.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некой ми изтри поста,ма ше се повторя-съгласен с горните мнения,процесорите (евтините) са та*ак и играчка за начинаещи.

Аз лично свиря с BOSS SD-1,но най доброто Според Мен е те тва-

http://milaa.tripod.com/SansAmpGT2/

Просто в грозна транзисторна Вермона изкарва смазващ саунд..

Естествено зависи и от китарата.

@Nikifena-кат се опарича ще да имаш заявка. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.