Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли Guitar Pro файл да се конвертира в Power Tab Editor


HAZE

Recommended Posts

Ако ПауърТАВ няма импорт на Гитар Про файлове може да направиш експорт/импорт през .МИДИ формат. Но за какъв чеп ти е тоя ПауърТАВ, пое 4234 пъти по-куц е!!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Oтваряш Guitar Pro 5,

file > import > power tab....

 

Иначе power taba няма импорт на ГП файлове, то това програма ли е ;);):DB)

Чакаме още Power Tab 2, 1.7 e доста старичка.

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВИНЯВАМ СЕ ЧЕ СЕ ОТКЛАНЯМ ОТ ТЕМАТА

НО СИ СВАЛИХ ГИТАР ПРО СЪС ОНЕЗИ 100000 ТАБА

ТАМ ИМА GP3 И GP4 ФОРМАТ А НА МЕН МИ ТРЪГВАТ САМО ПОСЛЕДНИТЕ КАК ДА СИ ПУСНА ТРОЙКИТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ПауърТАВ няма импорт на Гитар Про файлове може да направиш експорт/импорт през .МИДИ формат. Но за какъв чеп ти е тоя ПауърТАВ, пое 4234 пъти по-куц е!!! :)

 

Т'ва ти така мислиш нали? Защото аз не мисля така. Още повече е фрии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...КАК ДА СИ ПУСНА ТРОЙКИТЕ

Смени разширението на 3-ките и готово! :rolleyes:

 

 

Т'ва ти така мислиш нали? Защото аз не мисля така. Още повече е фрии.

Повечето хора мислят така, имаше анкета дори тук във Форума. Пък и ГитарПро също е фрий. Ако не вярваш ще ти пратя да си добавиш един ред в .ини файла. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз не съм коментирал какво повечето хора мислят :rolleyes: Коментирал съм какво аз мисля и какво ти си казал.

Защото според мен ПауърТаб е по-добро. Но това - според мен и ако прегледаш и ПауърТаб сайтовете още доста народ. И не казвам че ГитарПро е дърво...

А извадката от форума не ми е представителна - сори :P

 

Не - благодаря - аз такива "фрии" не използвам.

ПауърТаб е фрии и ми върши работа за това, за което ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. В Guitar Pro: File -> Export -> MIDI

 

2. В Power Tab: File -> Import -> MIDI

 

Внимаваш с настройките при въвеждането на миди-то:

Избираш "Import the MIDI track(s) into a new Power Tab Document", даваш "Next", избираш инструментите и съответно дали да са в bass score или в guitar score, след което (Next!) проверяваш дали всеки обхваща пълния диапазон на мелодията си и съответно, налага ли се промяна (това се разбира от *-ичката в колоните на появилата се таблица с имена Min NT и Max Nt) - проблема се решава с цъкане върху tuning или с транспонирането на цялата партия октава по-нагоре или по-надолу (с цъкане върху Trns). Даваш finish, изписва ти, че има някакви грешки ;) и си готов.

 

За мен Power Tab има няколко предимства пред Guitar Pro - improt-ването на миди-та става доста по-безгрешно и предпочитам първо да мина през него и след това Power Tab - файла да го import-на в Guitar Pro. Друго нещо, което не мога да простя на Guitar Pro е, че допуска само изкуствен флажолет на 3-та позиция :) , което ме побърква! Разбира се и Power Tab си има слаби места като например, че при import-ването на миди-та не допуска повече от 7 писти, а май нямаше и барабани...

 

А бе нищо не е свет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.