Jump to content
Българският форум за музиканти

търся Noisegate


Recommended Posts

на мен ми трябва само схема (ако може с печатна платка). аз няма да я слагам в кутии и такива работи. (елементите излизат около 5лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се потрудиш да си намериш схема, а чакаш някой да ти даде наготово? Нета е пълен с всичко необходимо. А и ти ги разбираш тези неща.

Успех!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм търсил в нета, даже намерих една схема и я направих обаче не тръгна! затова питам ако някой се е занимавал и може да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти хората сте честно ... ако толкоз нямате с кой да се заяждате земете са застреляйте бе ... момчето иска схема ... а не съвет дали да си купи Берингер и колко пари ще му излезе. Като нямате к'фо да кажете или просто не искате/можете да помогнете си трайте с мисълта колко сте велики и колко ги разбирате нещата като всъшност освен да си чешете езиците друго май не можете да правите качествено ...

 

пич, пробвай тези:

http://aronnelson.com/gallery/albums/Layouts/Noisegate.gif

http://blueguitar.org/schems.htm (отиди на misc)

 

П.С. Заядливците да не коментират тоя пост, защото не смятам да се занимавам да им отвръщам и да им падам на нивото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми трябва само схема (ако може с печатна платка). аз няма да я слагам в кутии и такива работи. (елементите излизат около 5лв)

 

не искам да се заяждам с никой

хайде направи ми един ноизгейт с части за 5 лева и ш ти дам 30 лева за него - купувам го веднага без кутия !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mxr noise gate

тоя съм го правил аз, но не ми харесва как реже на границата на сработване.

 

 

По-добро решение е да не се ползва нойс гейт а да се изчисти системата от шум !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mxr noise gate

тоя съм го правил аз, но не ми харесва как реже на границата на сработване.

 

По-добро решение е да не се ползва нойс гейт а да се изчисти системата от шум !!

 

Те всички нойс-гейтове са така. Второто решение е къде-къде по-логично и смислено! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ссср. На тоя сайт има схема, платка и опис на елементите, които са необходими да си сглобиш нойз гейта, аз не съм го правил, щото нямам нужда от него, но пък си направих спийкър симулатора и съм много доволен от резултата. Така че предполагам няма да има проблеми от към схемата.

Колкото до петте лева просто забрави. Ако искаш ефекта (дефекта) да ти върши работа, трябва да ползваш качествени елементи. Аз така правя и за това нямам проблеми с нито един от ефектите, които съм направил.

Успех с проекта и кажи за резултата после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mxr noise gate

тоя съм го правил аз, но не ми харесва как реже на границата на сработване.

 

 

По-добро решение е да не се ползва нойс гейт а да се изчисти системата от шум !!

 

 

 

Направих схемата и работи сравнително добре. Има някой друг недостатък, но това е защото не съм използвал оригиналния полеви транзистор и трябва малко да му се настрои режима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

незнам дали е за тук ама видях че има тема за Noisegate......... та въпроса ми е дали си заслужава да се дадат 85 евро за Boss NS 2, 66 евро за ROCKTRON HUSH SUPER C PEDAL или може и да стане с 24 евро с педалче на Behringer. Кажете какво мислите и ако някои е ползвал да сподели мнението си.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.