Jump to content
Българският форум за музиканти

Тhe New Jem 20th Anniversary


Fenix

Recommended Posts

Ами той може и да свети :) Ама е дървен. Пък идеята за китара-лавалампа с плаващи "неща" вътре може да им я пратиш- накъдето са тръгнали- нищо чудно :)

 

Kитара с гъста течност дето се мота из тялото вече има, идеята не е нова :greenball:

 

kirk_g18.jpg

 

 

С някакво специално машинно масло е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... розовко... зеленко... жълтичко блесва тук таме.... некфи стръкчета треволяк по грифа... хммм... визията на тая китарка е умопомрачителна (в буквалния смисъл)... дори и да извади най-якия саунд на света просто има нещо в нея което е толкова НЕметъл... малеее само като ги гледам тия розови и зелени адаптери чак започва да ми се замотава главата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... розовко... зеленко... жълтичко блесва тук таме.... некфи стръкчета треволяк по грифа... хммм... визията на тая китарка е умопомрачителна (в буквалния смисъл)... дори и да извади най-якия саунд на света просто има нещо в нея което е толкова НЕметъл... малеее само като ги гледам тия розови и зелени адаптери чак започва да ми се замотава главата....

 

 

Хмм, не знам дали си виждал други Jemове, които са далече по-зелено розови от тоя. Не знам и защо си решил, че Джема трябва да е метъл... Стив Вай свири толкоз НЕметъл, колкото и китарата е такава :wacko:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е JEM-овете винаги са имали по-кретенски вид - в основата на дизайна не е идеята за метъл имидж на инструмента така да се каже :wacko:

На мен ми лично ми изглежда като пиянска изцепка но бих я чул преди да тръгна разправям колко е гадна. Не вярвам на тия от Ibanez да са им изветрели кратуните и да са направили кофти JEM :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, представи си :huh: Ако можеше да се праи хубава китара от пластмаса, мислиш ли, че производителите щяха да търсят най различни екзотични дървета и да си хабят време/труд/ресурси да ги обработят и т.н. като могат за 5 мин да ливнат китарата от един калъп? :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На линка дето е само зелената китарка кефи :) Ама наистина да не са розови адаптрите.

Интересна е и става като за 20тиинт анивърсюри :)

 

П.С. Както са се засилили, скоро учени ще открият, че слънцето не е кръгло и още помалко е слънце ами е една от изродските китаро ма Ибанез, които светят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, не знам дали си виждал други Jemове, които са далече по-зелено розови от тоя. Не знам и защо си решил, че Джема трябва да е метъл... Стив Вай свири толкоз НЕметъл, колкото и китарата е такава :)

 

... естествено че съм виждал и други Джемове... не съм решил че Джема непременно трябва да е метъл и че Стив трябва да свири песни на Cannibal Corpse на него... просто моята лична асоциация с китара на име Ibanez е китари които стържат яко, звучат много добре и са супер ако си решил да забиваш твърдо с тях... пак повтарям че това си е лично мое мнение... както си е лично мое мнение че точно този Джем прилича на шарена близалка за малките дечица :D просто очите ми не могат да се откъснат от тия розови адаптери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, представи си ;) Ако можеше да се праи хубава китара от пластмаса, мислиш ли, че производителите щяха да търсят най различни екзотични дървета и да си хабят време/труд/ресурси да ги обработят и т.н. като могат за 5 мин да ливнат китарата от един калъп? :D

 

Tи пък откъде знаеш, че пластмасата не е отлежала и тя? :D:)

 

hellsing, и аз съм на същото мнение (това с близалката е много добро сравнение :D ), просто ня ги свързяам по принцип с метъл и затуй :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че тая китара е идеална за виртуозния ART стил на Vai - има доста пипнат вид и определено се води като екстравагантно изкуство. Намирам я за доста интересна, но друг е въпросът дали е удобна и дали пее добре. Иначе като външност е резачка от гледна точка на експресионизъм.

 

 

П.П. Пичове, хващайте си Jackson-ите или ESP-тата и почвайте да жулите и да стържете метъл, докато ушите ви се вдлъбнат навътре. Оставете "свиренето на тия розови близалки" на такива "НЕметъл, НЕправедни и НЕпросветени" хорица като Steve Vai, които са толкоз "прости и безвкусни", че китара не могат да си направят, пък за музика да не говорим ;) ... GO GO GO!! :metalist: :metalist: :metalist:

Редактирано от Rising_Force
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, представи си ;) Ако можеше да се праи хубава китара от пластмаса, мислиш ли, че производителите щяха да търсят най различни екзотични дървета и да си хабят време/труд/ресурси да ги обработят и т.н. като могат за 5 мин да ливнат китарата от един калъп? :metalist:

 

Това не е съвсем точна асоциация, защото по същата логика - самолетите щяха да ги правят от дуралуминий още през Първата световна война, или ... цигулките от средновековието щяха да са от карбонови фибри ... Материалознанието все пак е тясно свързано с времето :metalist: Така че, нека не разсъждаваме тесногръдо ...

Освен това, шарките на тая китара недвусмислено напомнят за МУЛТИКАЛЪР оцветката, която беше голям хит преди време и отдавна не се произвежда. А един Джем с милтикалър оцветка в момента е 4000-5000 долара.

Тази китара си е екстравагантна и оригинална както самия Вай. Даже бих казал, че е много интересна - милтикалър оцветка, но 3Д -(триизмерна ;)) личи си, че е намацана в различни слоеве, а не само в една плоскост. С други думи - ново - 3Д поколение мултикалър оцветка ;)

На който не му харесва - да не си я купува ;) Пазарна икономика, брат ми ;)

Макар, че за себе си съм сигурен, че желаещите да я имат, ще са повече от произведените бройки (които както обикновено ще са ограничени - както за всеки друг анивърсъри модел ...)

 

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене китарата ми харесва. Тя е неметълска, защото Стив Вай не е метъл. А и колкото невероятно да звучи, има и други стилове освен метъла.

 

П.П. Тялото на китарата не е направено от пластмаса, а от смола. Който не ми вярва - нека прочете какво пише в данните й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.