Jump to content
Българският форум за музиканти

От Кой сте повлияни...


Mityata

Recommended Posts

:( Интересно ще бъде да видим кой, от коя група или музикант е повлиян.....

Аз лично съм повлиян много от Metallica - най вече, Pink Floyd, Queen, Marylin Manson, Steve Vai , Satriani, ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

в началото бяха led zeppelin, deep purple, black sabbath

сега обаче са pat metheny, wes montgomery, dave manley, и разбира се - Георги Мирчевски , който съм изключително благодарен, че ме учи да свиря :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото Металика a сега Yngwie Malmsteen .

Същата работа, само дето в началото бяха Мейдън. Малмстийн е на пиадестала при мен сега :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nuno Bettencourt, Slash, John Petrucci, Steve Morse, Victor Smolski, Van Halen, Mark Knopfler, Al Di Meola

 

и кво ли не още, вкл и гореизброените....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да се отплесвам в подробности, щото страшно много групи и музиканти са ми повлияли. Може би най-старите са Ричи Блекмор, Ози Озбърн и Куиин. Също така Алан Парсън. От по-съвременните бих повторил повечено от тези, които и вие сте споменали. Но много се кефя в последните 10-тина години на H-Blockx, Rage Against и Clawfinger. Едно от направленията, които смятам, че са доста интересни в съвременната музика, е стила в който свирят споменатите по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не се съглася със synchu за Слаш, Петручи и Марк Нопфлър ;)

 

Още - Chuck Shuldiner (Death), Jon Nodveidt (Dissection), Angus Young (AC/DC), Kirk Hammett (Metallica), Dave Mustane/Marty Friendman (Megadeth), Vincent Cavanagh (Anathema)...

 

В последно време - Joe Satriani, Steve Vai, Mattias "IA" Eklundh (Freak Kitchen)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз съм повлиян от jFog.

Това е един от ранните китарист на Брейсторм(българските) и това също е човек,който аз лично съм учил да свири на соло китара.... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият виновник, заради когото се фанах да дрънкам е SLASH.

Иначе мноо се кефа на Том Морело, Хендрикс, Ангъс Йънг и още много рок и пънк китарисчета. Метал китаристите не ме кефат, най вероятно, щото и метала като цяло не ме кефи :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото Металика a сега Yngwie Malmsteen .

Това за свиренето а не за отношенията в семейството нали хаха :cheers:

 

Това точният човек от който трябва да се влияе човек... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ot grupite: Pink Floyd, Dream Theater, Marillion, Planet X, Spok's Beard, CAB i t.n.

 

ot izpylnitelite: Joe Satriani, Steve Vai, Tony Macaplpine, John Petrucci, Ritchie Blackmore, Jimmy Page i t.n.

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ричи Блекмор,Джими Хендрикс,Сатриани,Стив Морс,Ингви Малмстийн,Джон Сайкс,Джон Петручи...това са една част китаристи от които съм много повлиян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.