Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем?


OtsirH

Recommended Posts

значи това стана след като смених струните - 10ки дадарио - започнаха да пръщят дебелие от към бриджа (китарата е с фиксиран биридж (и като цяло е имитация на Гибсън СГ)). Вдигнах го малко ама пак съ6тото, свалих го пак така. И това пръщене (звънене, стържене) се получава само при свирня със перо... ???

ко става ся ???

ко праим ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв строй свириш?Аз съм с Vintage SG и свиря в ре с 11-ки понеже този тип китари са с по-къса мензура е нормално да слагаш по-дебели струни.При мене звънтят само при по-силно опъване на струните и то когато китарата е изключена тоест това бръздене не се отразява на звука в кубето/усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи китарата е нова. правена е от пловдивски маистор и е супер. ама като смених струните стана тая хава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами винаги струните звънят, когато са нови, особено, ако са по-дебели. После като посвириш малко да кажем седмица звука се маха. Поне при мен е така, но доколкото знам и по принцип също. Според мен това не е проблем и няма страшно, айде жица да има :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - виж дали ти е прав грифа(погледни двата ръба на грифа отгоре). От какви струни, на какви си минал?

 

Една по една ли смени струните, или ги свали всичките, и после сложи новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип новите струни звънят :greenball:

Не се занимавай с разни настройки по китарата които не са ти ясни.

Посвири така няколко дена и кажи как е :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж брат най-лесно ще стане работата ако отидеш на лютиер, защото до колкото разбирам си си играл с бриджа и пак не е станало - значи според мен се налага настройка на грифа. Това трябва да си го направи човек, който разбира и ще се изненадаш според мен приятно, след като видиш подобрението. :unsure: Ако си от София обади се ще ти дам координати на Валери Градинарски - изключително добър китарист, лютиер и най важното страшно готин човек. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казват по горе това е нормално явление при новите струни, ако със старите си нямал проблеми и тези ще свикнат!!!Ще се поразпънат ,поомекнат и вс. ще си доиде на мястото.

Забравих кой каза горе...Като вкл. китарата в кубе би тр. да не се чуват тези работи!!!

Ако не ЛОШО!

 

Greats!!!

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то и аз имам същия проблем на моя скуаер буллет страт от 1 месец се пращят маа им ... със и без усилвател пак пръщят дигах свалях въртях грифа и продължават нз ко да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
значи китарата е нова. правена е от пловдивски маистор и е супер. ама като смених струните стана тая хава...

 

Качи някоя снимка да я видим, ако ти се занимава де B)

 

А кой е майстора ако не е тайна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.