Jump to content
Българският форум за музиканти

ЕДИН АКОРД


Recommended Posts

Какво мислите за акорда G7/13.

 

 

Моля тези които са готови да пишат глупости да си направят СПЕЦИАЛНА тема за тая рябота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мисля си , че се отбелязва като G13, тъй като септимата е по подразбиране ;)

 

и още си мисля, че 11 степен не винаги си пасва добре в този акорд...

 

мисля си още, че тази тема е за раздел Теория и композиране...

 

абе мисля си, че G13/9- е по-як от G13, но според зависи

 

мисля си още, че G7b13 всъщност е увеличен...

 

какво точно трябва да се случи в тази тема всъщност :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за акорд, ама че тема!? Толкова много акорди има... В джаза като се напише 13, обикновено се има предвид, че това е доминантов септакорд БЕЗ никакви алтерации (за разлика от доминантовите с алтерации по някои от степените им), като също така може да се подразбира 9-та чиста степен нона, а тази 13-ка често може да се пише и като секста 6. Такива са основните акорди в блуса например, но не е задължително, защото там септакордите може да бъдат и алтерирани (говоря за основните I, IV, V акорди). Ако е на пиано, този акорд често в акомпанимент се разлага по кварти, като се изпуска басовият тон сол:

F B E A D G

Това мисля за този акорд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени за какво са ти основен и квинтов тон бе, те са отживелица от преди 40те :)

 

аз пък за G13 свиря F B E и тва е... другото да го свири басиста ;)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това което ти направи.Да се разсъждава в музикална посока.

Темата е породена от анкетата за стиловете,в която не се случва нищо освен това да натякваме на някой че е невеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас колко и какви са възможните замени на този акорд,ако приемеме че е доминантов.

Аз зная че може да се замени със Db7.

И последния ми въпрос е кои чужди ладове и гами може да се изсвирят върху него.

Благодаря предварително :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с Fmaj713/B(no11) какво стана? Защо го забравихте? Аз, че си го обичам - хубаво, ама вие като не му обръщате внимание и ето - питам сега, специално за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми какво да кажем - то си е Bm11. не виждам смисъл да го мисля като някакво F. най-обикновен квартов акорд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

атаката, акордът, който си написал, е енхармоничен на този от темата, така че каквото се отнася за него, се отнася и за твоят акорд, така че стига си напирал :band2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с Fmaj713/B(no11) какво стана? Защо го забравихте? Аз, че си го обичам - хубаво, ама вие като не му обръщате внимание и ето - питам сега, специално за него?

 

Това е просто ненужно усложнен(според мен )начин да се напише B полуумален 11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.