Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари Olp


Mecho

Recommended Posts

Привет,

подобно на темата за B.C. Rich искам да попитам някой свирил ли е на OLP и какво мисли за тях, във Фактор ги продават мисля за 300-500 лв. в зависимост от модела.

Специално мен ме кефи модела на Ван Хален (вече не му е signature-модел ама пак си изглежда като оригинала).

Поздрави,

Мечо <_<

Редактирано от Mecho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тукашния Фактор не съм мяркал такова чудо ;-)))

Ако има ще я пробвам и ше си кажа мнението Мечоооооо

На ти една каца с мед! :beer::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста прилични са.Свирил съм на Петручевското ОЛП и ми хареса като удобство,изработка и като звук за парите си.Хванах веднъж и един бас 4ка,но не съм свирил на него.Иначе и той не е никак лош,Марто от Каскадьорите свири на такъв 5струнен и доста добре си звучи(с един мааалък Маршал). :beer:

За парите си бих го предпочел пред Скуайър,но имайки предвид че са плъзнали и Уошбърни за подобни пари,бих се поколебал дали да си взема ОЛП... :think:

По мое мнение е всичко споменато горе. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик :

Мечтата ми от мъничък е планинка от "маалки" маршали ;-)))

Ето нагледно :

 

vstategroup.jpg

 

 

 

 

:beer::P:P;);):P:P;);):D:D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах едно OLP ...то си е баш EarnieBall де .. аз съм се заблудил иначе ги знам китарките .... ама не ми харесаха праговете нещо ... мнооо джаста праста въпреки че " швартната" ( фингърборда демек ) е махагон .. и 3 адаптера .. 5 уей суич ама де да знам .. не ми хареса особено самият гриф... ммх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фингърборда със сигурност не е махагон :blink:

Махагона не се използва за фингърбодове.... просто като уточнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Знам. Мерси за неуместната забележка .. ама позволи ми да знам кое от какво се прави.

 

То и чам-а не се ползва за тела на ел. китари ама .... Пълдин са решили че става

Слънчо!

Фингърборда на въпросната китара бе точно с цвят на махагон и попитах Валери ( продавача ) Във Фактор "това Палисандър ли е или??!?!?!?"... и той ми каза О не това е махагон При което се направих учудена физиономия..ама той потвърди че е махагон .. Не си го измислям сам! това за махагона.... баси!

 

Тръгнал да ме учи от кво се правят швартните... хех :(:(

Всичките големи разбирачи .. ама айде няма да коментирам че се нервя

 

:angry:

 

аа и + това се правят фингърбордове от махагон! и то от кви дървета още дето не си ги чувал .даже ама както и да е!

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам. Мерси за неуместната забележка .. ама позволи ми да знам кое от какво се прави.

 

То и чам-а не се ползва за тела на ел. китари ама .... Пълдин са решили че става

Слънчо!

Фингърборда на въпросната китара бе точно с цвят на махагон и попитах Валери ( продавача ) Във Фактор "това Палисандър ли е или??!?!?!?"... и той ми каза О не това е махагон При което се направих учудена физиономия..ама той потвърди че е махагон .. Не си го измислям сам! това за махагона.... баси!

 

Тръгнал да ме учи от кво се правят швартните... хех :(:(

Всичките големи разбирачи .. ама айде няма да коментирам че се нервя

 

:angry:

 

аа и + това се правят фингърбордове от махагон! и то от кви дървета още дето не си ги чувал .даже ама както и да е!

Ок. Аз не разбирам - ти си умен. Мир да има ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DaftFunk н'дей така бре! :(

А и аз лично гледам да не вярвам много-много на всички продавачи, които разбрали-недоразбрали се изкават компетентно. IMHO, един фингърборд ако е от махагон, за няколко годинки ще си отиде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dAFTfUNK, няма модел на OLP с махагонова швартна. Можеш да погледнеш сайта им ако не вярваш - например тук, освен това и аз работя във ФАКТОР, така че мнението ми тежи поне колкото на коуегата от Варна, ъ? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dAFTfUNK, няма модел на OLP с махагонова швартна. Можеш да погледнеш сайта им ако не вярваш - например тук, освен това и аз работя във ФАКТОР, така че мнението ми тежи поне колкото на коуегата от Варна, ъ? :(

точно. :angry:

 

И все пак реших да си дам мнението, въпреки че не разбирам.

 

DaftPunk, аз съм чувал доста екзотични tone woods, и на китари от голяма част от тях съм свирил, и притежавам и китара с гриф от ovangkol, което пак е едно от тези дървета, за които не съм чувал.

 

Нито съм искал да звуча поучително, нито като последна инстанция, така че сори ако съм те засегнал, но и ти нито ме познаваш, нито знаеш какво знам и какво не знам за китари, така че карай по-спокойно ;)

айде жив и здрав. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:):(:);):angry: Peace Syncho

 

 

Трябва да започна да приказвам по-малко

 

Сънчо сори за грубостта! де

Бях мега изнервен като четох пост-а и наприказвах куп неща които не бих наприказвал при други обстоятелства .. така. че пак се извинявам!

 

Истината е че откакто чета този форум научих много неща които не знаех ..тва му е хубавото ;)

Наздраве!

 

Ovankgol .. да мисля че съм го срещал при Alembic .. те определено не са фенове на стандартните дървесини :)

 

 

Specifications

 

Body: Basswood

Neck: North American Maple

Fingerboard: Rosewood

Construction: Bolt On

Frets: 22 Jumbo

Scale: 25.5"

Inlay: Black dots

Hardware: Chrome

Pickups: 2 Single Coil, 1 Humbucker

Bridge: Vintage Tremolo

 

Определено съм бил прав че тоя "сап" е палисандър ;-)))) и все пак сап....

Ималко полза от съжителството с дърводелец майстор :(

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.