Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-мразената от вас апаратура


bratmito

Recommended Posts

ДОД гръндж е направо фритюрник. Имах го пред 10 години. Пържиш всичо ...картофки, хрупкави лучени кръгчета и  .т.н. Трудно можеш да намериш по изпържен драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Милин Камък. Имах съученици в гимназията, (Цецо , ти си знаеш :), които правеха ефекти в пирографирани кутии , по добри отколкото този сбъркан завод.

Кремона ( от старото производство). Уникално боклучави талпи от чам, при положение че гардеробите бяха от махагон. Още не мога да повярвам колко скапани китари бяха, това си беше постижение.

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китари от чам и гардероби от махагон.... има нещо сбъркано!

П.С.

Baby Thomas, изброй си любимите китаристи ако обичаш... онези които са от 10%, че ми стана любопитно?

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ех направо ме утрепАхте - Меса марк V и Метъл зон гадни. Не са по вкуса на всеки, ама прекалено масово ги ползват за да са гадни. Въпрос на вкус е.

 

По темата - не харесвам Behringer/Bugera. По принцип не съм крайно придирчив и смятам че с почти всичко мога да изкарам някакъв звук който да свърши работа, ако нямам моята си техника. Тези марки обаче, освен че звучат пластмасово са и много ненадеждни.

 

п.с. Със Зуум (505II) съм правил сериозен зулум, и за това което е си звучи много прилично (или поне такива са ми спомените от преди 10тина години). Драйвовете на Зуум са доста по-добри и стегнати от тези на Digitech процесорите например (А не е като да не съм имал GNX-5 за 1 торба парЕ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Началото на 90-те метъл зона беше култув ефект. Сега може да се струва гаден, на повечето младежи, но трабва да знаяте ,че този ефект има и няколко държави, като производство.Съответно качество на звука!
Само ще спомена една случка от средата на 90-те. Свирим на голям фест в Русе, и се появява банда, на която ме впечетлява китариста с тон. Казвам му - аз имам супер звук ,но твоя много ме кефи, с какво свириш? Все пак аз свира с метъл зон! Той ми отговаря- аз свиря с два метъл зона!   :girl_cray2:  

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може би защото всички го използваха навремето, затова съм го намразил.Метълите смятат че трябва да е набримчено всичко до края.Без нойзгейтове и супресори с гадни бг кремонки или орфейки(смятай как пищи).Може и да не са бг, но за задължително с гадни адаптери и в гадни усилватели.Може и да звучи добре с по малко гейн с грамотна китара и амп, но това два метъл зона и Меса дето има толкоз много гейн да я напъваш с метъл зон, не го разбирам.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.