Jump to content
Българският форум за музиканти

джаз


Recommended Posts

за всички любители на джаза,това са джазови ладове в отделните тоналности (за уточнение б е бемол):

 

-до- до , ми/б , фа , сол/б , сол , си/б , до

-ре- ре , фа , сол , ла/б , ла , до , ре

-ми- ми , сол , ла , си/б , си , ре , ми

-фа- фа , ла/б , си/б , си , до , ми/б , фа

-сол- сол , си/б , до , ре/б , ре , фа , сол

-ла- ла , до , ре , ми/б , ми , сол , ла

-си- си , ре/б , ми , фа , сол/б , ла , си

 

ако съм объркал нещо,моля поправете ме.споделете нещо друго за джаза. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не. Това е.. джас!

Това някаква постколедна шега ли е - пускане на тема за спорта без никаква структура и цел? Темата е за "Говорилня" в този й вид, затова се затваря. Ще помоля занапред авторът да се съобразява с това.

Ако трябва да "споделяме нещо повече за джаза", без да има въпрос, неяснота за избистряне, то темата ще се превърне в безкрайна седянка за говорилнята. :blink: Иначе, блус скалата и формата, като основа, се разглеждат в курсовете по джаз хармония, но чак пък да казваме джаз ладове...

По-сериозно: Ако те интересува, попрочети отначало някои статии, история, а за по-навътре и относно джаз теорията - книги като тази на Марк Ливайн - "The Jazz Theory Book", и др. После - конкретни въпроси, а и вече има не малко писани в раздела теми.

 

ДжаСссс...

 

closed2zd6.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.