Jump to content
Българският форум за музиканти

Бууст за Marshall JTM 30


kontrol

Recommended Posts

След дълги търсения, намерих чиста лампа -  Marshall JTM 30 за в къщи, нещо като practice amp. Невероятен чист канал... направо съм треснат ! Иска ми се малко повече drive на мръсния канал. Фен съм на Michael Schenker и естествено съм с  Dean Custom Flame. Дали добър бууст ще вдигне нивото на drivа... или да търся Muff през чистия канал ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и аз като фен на Майкъл Шенкер първо поздравления за избора на китара. След това за бууст на кривоча пробвай с някой от изпълненията на AMT Electronics. Предлагам ти тези защото са прилични и вършат добра работа. Другото, което може да направиш е да смениш адаптерите на китарата с малко по-мощни

 

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМТ имат ли вече ефекти без спийкър сим? Туй според мен им е огромен минус при свирене в китарен амп.

 

 

 

А тия Muff са най-прехвалените ефекти изобщо, толкова отвратително звучат, че не знам как някой някога е купил такова... Вземи си или бууст или някакво леко драйвче, а защо не и нещо 2-в-1 - бууст+драйв (в един корпус), където можеш да включиш едното, другото или двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, изборът ти е отличен!

 

Амт стомповете не са подходящи за бустване.

Имал съм много. Запазих си само бритиш  стийл-а, който може да се ползва като дисторжън на драйв канала.

 

Биг Маф-а на Илектро Хармоникс, не е вярно че е лош ефект.

Но не е за британски хеви метъл.

по скоро за Хендрикс, Грейтфул дет.

 

В грешка си и за това, че ампа е практиз.

Да, една от хубавите му страни е, че става и за домашен практиз , защото звучи добре и на ниски нива. 

Ампа става перфектно за репетициона или за клуб, например Фенса, свирил съм с този амп там, няма грижа.

 

Има 2 подхода или бустваш драйв канала за повече гейн, примерно за соло

или слагаш дистер на клийн канала.

 

Аз го буствам с бългаски тюб скриймър с кийли мод.

Значи тюб скриймър е ок.

С OCD Fulltone също е супер, и разни други фултони.

С буста на Малмстий - ДОД 250 или сигнатурния ( който е също 250 като схема).

МХР Диторжън плюс, Дисторжън 3 ( който е плюс добавен тонконтрол)

МХР Бед ас.

Z Vex  box of metal - продавам го в момента, с него например за по-яки неща - като Мегадет, Металика, които трудно излизат с този амп.

Избери си нещо от моя списък, защото всичко, което съм описал, реално съм го ползвал с JTM30 и съм бил доволен.

 

Пък и съм фен на бритиш хеви метъл звук, и особено на Майкъл Шенкър.

( който дори веднъж ми писа на лично в фейсбука :) )

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.