Jump to content
Българският форум за музиканти

Аудиокарта с М-А-Л-К-А латенция


rusnaka

Recommended Posts

Моля Ви, кажете ми някоя аудиокарта с малка латенция за лаптоп - билото файеруайер или ЮСБ или ПЦМЦИА. Трябва ми за да свиря наживо с нея!!! Купих си Креатив Аудиджи 2 ЗС (върши работа!!!), ама тя е проблемна с моя ПЦМЦИА контролер и се налага да я сменя. Ако някой има такава карта и е в София, го моля, най-искрено и лично, да се видим, за да я погледна. И моля Ви, ако препоръчвате някаква карта, тя да не е МНООООГО СКЪПА - то ест да е до 500лв.

МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО - ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ДА РЕША НАЙ-ПОСЛЕ ТОЗИ ПРОБЛЕМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел продаваше един Озон, имал съм такъв доста ме кефеше ако си заинтересован пиши ми ЛС да видя какво е положението с картата, то всъщност си е уъркстейшън де :bravo:, инфо има в страницата на м-аудио и по много др места :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де! Само аз ли изкарвам 1 милисекунда с АЗИО? С вградена карта съм AC '97. Всичко е до настройките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност малка латенция се води и 12 милисекунди...и аз мисля, че с ASIO4all или как беше там името ще се изкара без проблем такава латенция - която всъщност е супер! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям! Ниска латенсия се постига и с хубави драйвери. Моя съвет е да си вземеш някоя Creative-ка (или друга KX-compatible), която да се разбира с компа ти и да й ръгнеш KX драйвери. Страшно добри са! 100% ще постигнеш незабележима латенсия (дали е 1 или 12мс - не мисля че някой ше разбере :) ) без да се ръсиш стотачки. За пример - аз съм с Live!

Само имай предвид, че драйверите са с малко странен интерфейс, който изисква време, за да схванеш как работи. Т.е. не става днес да си сложиш картата и драйверите и довечера да отидеш да свириш. Освен ако някой не ти ги настрои де :)

 

Айде, дано съм помогнал.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти можеш ли да ми помогнеш малко с кХ? Че уж всичко е ОК, ама не ми се получава точно като по туториалите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с КРЕАТИВ АУДИДЖИ 2 ЗС и имам проблеми - КХ драйверите не тръгват - въобще - не я разпознават. С нейните пука на "2мс", които разбира се не са 2. Иначе ги познавам добре. НЕ искам КРЕАТИВ!!! Имам вкъщи и не съм доволен от латенцията - и не гледайте какво пише. Докато не се измери не може да се казва. По прицип пише 5, а то се оказва 25... Така че... Питах много хора да си кажат мнението и те казват, че моята е добре, но всъщност аз я усещам и не ми е много конфортно. Искам нещо истинско, а не любителско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе каква 1 милисекунда, да не си я мерил, или просто така пише в драйвера?!?

Така пише в конфиг-а на Guitar Rig. :happy: А аз му вярвам. Пък и да не е 1 милисекунда, не усещам забавяне. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с КРЕАТИВ АУДИДЖИ 2 ЗС и имам проблеми - КХ драйверите не тръгват - въобще - не я разпознават. С нейните пука на "2мс", които разбира се не са 2. Иначе ги познавам добре. НЕ искам КРЕАТИВ!!! Имам вкъщи и не съм доволен от латенцията - и не гледайте какво пише. Докато не се измери не може да се казва. По прицип пише 5, а то се оказва 25... Така че... Питах много хора да си кажат мнението и те казват, че моята е добре, но всъщност аз я усещам и не ми е много конфортно. Искам нещо истинско, а не любителско.

брато познавам много хора които са с аудиджи 2 и със стандартните креативски драйвери и нямам абсолютно никакви проблеми с латентноста

 

колкото до тия 1-2 милисекудни - избийте си го от акъла, тва дори с интерфейси и ДСП-та за четирицифрени суми е МНОООГО малко вероятно

 

10 мс не са нещо което може да обърка човек в никакъв случай, 99% от хората дори не могат да ги усетят

 

все пак имай предвид че лаптопите са нещо съвсем различно от настолните ПЦ-та, както и че УСБ и firewire устройствата не могат да се доближат дори малко до скороста която един ПСИ слот предоставя.

 

Със PCMCIA карта ще имаш значително повече успех, но е доста излишно да се споменава че добрите аудио интерфейси са скъпи, в случай че си взимаш нещо от рода на ему 1616 500 лева няма да ти стигнат до никъде

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти можеш ли да ми помогнеш малко с кХ? Че уж всичко е ОК, ама не ми се получава точно като по туториалите... :happy:

Ми не знам. Пиши ЛС или тема и ше видим. Ако не аз, някой друг :)

 

 

П.П. Тия ЕМУ-та и други двукраки животни мисля, че също бяха съвместими с КХ-то.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E-mu си имат прекрасни ASIO драйвери и нямат никаква нужда от КХ. Самият проект КХ е създаден от кадърни братя руснаци, които по бедност решават да пригодят за що-годе приемлива работа най-популярния (и сравнително евтин) за времето си продукт на недоразумението CreativeLabs. И - да не бъркаме мармалада с кьопоолуто - E-mu НЕ Е Creative, нищо, че тази търговска марка пише на кутията. Драйвери за Одиджи НЕ стават за ЕМУта.

А за цената на ТС-то - мисля, че я мернах в Динакорд, на Петте Кьошета, ма не загледах цената. Предполагам, че не се различава драстично от цената в Германия, например, от порядъка на 280 - 300 Евро. В Щатските магазини може да се намери и по-евтино - 250-300 $US, ама ти трябва човек да ти я довлече или прати.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухаааа - е това са си цени... :P Всъщност не се учудвам и ми трябва за професионална (уж) работа, ама трябва да почна да изкарвам яко кинти, за да си взема това ТЦ. Мдаааааааа...

Някой ако има по-добри предложения, нека сподели!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.