Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова песен


Boris

Recommended Posts

Ето че записах още една песен. Казва се Labelled Dreams. Ще се радвам ако имате търпението и желанието да я чуете от:

 

http://www.bg-sonic.com/members.php?id=60

 

Ще се радвам и на вашите мнеия и коментари. Те са особеноо полезни за повишаване качеството на музиката ми.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето сега го слушам парчето... :) Звука няма какво да го коментирам аз точно - очевидно знаеш какво правиш. Като композиция също ми харесва - едно такова приказно звучене има :)

 

По отношение на пеенето обаче имам много въпросителни :)

 

Защо си бързал да запишеш тези вокали, като не са ти "узряли" още? :)

 

Предимството на това да си едновременно автор и изпълнител на песента е, че можеш да си измисляш партии, в които звучиш убедително. Началото е мъчително за слушане. А би трябвало да звучи леко и естествено. Не си се разпял достатъчно, преди да запишеш това. И защо гониш низини, които са ти толкова непривични, че има фалшивеене на моменти? Иначе имаш приятен тембър, но не през цялото време гласът ти звучи... чист.

 

Къде е текстът, защо не го публикуваш при песента? Има такава опция.

 

Хубава снимка имаш в профила в Соник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има още какво да се желае от вокалното изпалнение и със сигурност ако го запиша сега ще звучи по-добре. Но си мисля, че основния проблем е в потъването на гласа на места - а това със сигурност ще се оправи.

А текста не съм го публикувал, защото не съм очаквал няко да прояви интерес към него.

Благодаря ти за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента е хубава, навява наистина приказно настроение. За гласа не съм сигурен 100% , но май не е компресиран достатъчно или може би ефкта му е в повече. :godbless:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инструментала е много добре

 

 

вокалите трябва да се презапишат

пробвай както ти казаха дотук

с повишаване на тоналността или както си решиш(повечко репетиции) - важното е да се подобрят

ако не е пак достатьчно убедително -извикай някой друг да ги изпее

личното его не трябва да е водещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструментала и на мен ми харесва. Подкрепям останалите мнения, че НА МЕСТА пееш не убедително. Само това го промени, резултата ще още по-хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намирам песента за трепач.

ТОчно тоя тембър е от много кефещите ме :):)

Най големия недостатък от моя гледна точка са ударните.Прекалено много удари..Може би са точно както би трябвало да са заради фолк мотивите..но си мисля че ще е към 1000 пъти по на място ако поне барабаните са си в стил рок(поп рок)..или просто без дублиращия удар на касата.Поне през един път :)

Мани пич но ако сложиш и леки резачки било то на лежащи акорди HIM лайна ше проядат :)

Сега като се замисля всичко по горе написано го написах именно щото си мислех за ХИМ.. не че ти казвам че трябва да звучиш като тях..просто са ми по близо като стил.

 

Също така композицията може да спечели много ако първия куплет го изпееш без барабани .Само с китари или само с флейта(която троши от всекъде де).Така малко ще разнообразиш и ше стане още повече трепач...

 

деба Критика дет съм бил.. :D

 

:)

 

:)

И пеещ страшно, неубедително се получава именно като вдигаш, ниското пеене ми звучи шеснайси!

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен ми заприлича гласа ти на този на Ник Кейв. Той не е отличен певец, но това не пречи да е модерен, и супер вървежен сред дамската част от публиката :) Мисля че има пари в тоя стил. Песента е много добра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.

Малко късно е вече да променям тоналността, защото това означава да се презаписват флеити и цигулки. Аз си мисля, че ако усиля гласа с 1-2 децибела ще престане да потъва в инструментала и ще звучи доста по-добре. А лично и моето мнение е, че на височините съм по-неуверен, отколкото на ниските.

Редактирано от Boris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах и в банг и тук ще напиша, че песента наистина ми харесва доста, но само с усилване мисля че няма да стане :happy:

Добре е да го изпееш и запишеш още веднъж (Може да опиташ даже да го изпееш два пъти и да насложиш гласовете). Просто си леко "над" и леко "под" където трябва да "си" на места - популярно казано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз споделям мнението на starfish. Песента ме кефи, изпълнението също. Хубаво е на имидж да го докараш малко по free

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.