Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде е проблема?


Surikat

Recommended Posts

Та:

Прибирам се аз от даскало, включвам си китарата и почвам да мъча едно соло.Мъча го вече четвърти ден.Успявам да докарам 16тини на 145 някаде чат пат и с повече старание почти не греша.И продалжавам да си свиря на 145.То хубу де ама след 2 часа усещам много гадна болка в китката и предмишника (по скоро някъде по средата).Продължих още 20тина минути и спрях да си почина, че вече мажех тотално пък и то не се трайше.И оставям аз китарата ама китката ме боли много нахално и трудно пишех по клавиатурата.След 10тина минути някъде се пооправих.Починах си 1 час общо и пак почнах да свиря същото нещо.След още 1 час свирене пак почувствах тая болка и пак спрях.Оставих китарата за 3 часа някъде и после като исках пак да свиря(пак същото соло) осетих много противно нагло напрежение в китката и предмишника(а уж сичко ми мина) още от първия опит.И набързо се отказах да не стане някоя травма.Та искам да питам тая болка от барзото и продължително свирене ли е(доста по-бързо от обичайното за мен)? Щото за първи път бързам толкова за толкова дълго време.От свиренето прав ли е(свирих прав сичкото)?По принцип си свиря седнал.Много натоварване ли се е натрупало за тия 4 дена?Само солото упражнявам и нищо друго.Слаба ми е китката ли?

Та ако някой може да ми каже от какво е и как мога да го избегна ше черпя :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз не знам от какво е ама и на мене ми се е получавало на китката на дясната ръка(тази дето ми е на грифа) Най-добре според мене е земи си вържи 1 кожена гривна има такива специално за стягане щото не си свикнал. Мене ме болеше в началото ама нали съм инат и вече свикнах и нямам този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало - правиш солото в по-бавно темпо първо , след това малко увеличаваш темпото и така . СПИРАШ когато почне да те боли . След 20мин. пускаш солото на темпо малко по-ниско от това на което си спрял и почваш пак .

 

Поне при мен действа :)

 

Примерно правиш сесия :

1. Темпо 120

2. Темпо 125

3. Темпо 130

Примерно сега те заболява .

Правиш следващата сесия след 10-20мин. :

1. Темпо 125

2. Темпо 130

Ако сега пак те заболи минаваш пак на 120 . Ако не те заболи минаваш на 135 и чак тогава на 140 или 145 :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

меки са ви китките - нужно е време, за да свикнат

може да свириш и с грешна постановка - виж в търсачката, има страхотно много изписано

и праив упражнения за предмишница - там вече с инструктор се съветвай, тука не е боди билдинг форум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото ако е много бързо солото не се учудвай ако ти се стегне трицепса на дясната ръка.

Редактирано от zigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заздравяване на китката на дясната ръка ако не си фитнес манияк ти препоръчвам тенис на корт. Много ще ти помогне, тоя спорт е направен само за китаристи - лявата ръка не я тормозиш много и така запазваш гъвкавост и бързина :cheers:

 

едит: Сега видях, че става въпрос за лява ръка. Винаги загрявай много добре преди да свириш, лек масаж, стречинг и внимавай, че с това шега не бива :)

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

меки са ви китките - нужно е време, за да свикнат

може да свириш и с грешна постановка - виж в търсачката, има страхотно много изписано

и праив упражнения за предмишница - там вече с инструктор се съветвай, тука не е боди билдинг форум

И тук ли меки китки бе.. :wall: :wall: :cheers: ,и аз мисля че е от постановката.

дЕца,не се претоварвайте,че тендовагенитчето е готово лесно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като свириш прав, ако китарата ти е ниско и се мъчиш да докараш позицията на китката, както като свириш седнал... ще боли :cheers:

или свири с някаква различна постановка на китката или вдигни китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че постановката ти се бърка... Вземи едно огледало и се виж как свириш. 100% изкача някоя жила, която принципно не би трябвало да изкача :rolleyes:

 

Ае успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, по принцип е много противопоказно да те боли каквото и да било.

Поинтересувай се от правилна постановка, и се запознай с неща като двигателна култура, мускулна памет и т.н.

 

Ще ти е от голяма полза с китарата.

Просто недей да използваш много сила никъде. Стараи се да правиш нещата по най-лесния и кратък път, с използване на минимална енергия. При правене на извивки използвай повече пръсти, така, че да разпределяш силата по равно.л

 

Има много теми по въпроса, зачети се, и помисли.

 

И не забравяй - болка не трябва да има - най-много умора, и то само след дълго свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та:

Прибирам се аз от даскало, включвам си китарата и почвам да мъча едно соло.Мъча го вече четвърти ден.Успявам да докарам 16тини на 145 някаде чат пат и с повече старание почти не греша.И продалжавам да си свиря на 145.То хубу де ама след 2 часа усещам много гадна болка в китката и предмишника (по скоро някъде по средата).Продължих още 20тина минути и спрях да си почина, че вече мажех тотално пък и то не се трайше.И оставям аз китарата ама китката ме боли много нахално и трудно пишех по клавиатурата.След 10тина минути някъде се пооправих.Починах си 1 час общо и пак почнах да свиря същото нещо.След още 1 час свирене пак почувствах тая болка и пак спрях.Оставих китарата за 3 часа някъде и после като исках пак да свиря(пак същото соло) осетих много противно нагло напрежение в китката и предмишника(а уж сичко ми мина) още от първия опит.И набързо се отказах да не стане някоя травма.Та искам да питам тая болка от барзото и продължително свирене ли е(доста по-бързо от обичайното за мен)? Щото за първи път бързам толкова за толкова дълго време.От свиренето прав ли е(свирих прав сичкото)?По принцип си свиря седнал.Много натоварване ли се е натрупало за тия 4 дена?Само солото упражнявам и нищо друго.Слаба ми е китката ли?

Та ако някой може да ми каже от какво е и как мога да го избегна ше черпя :rolleyes:

моментално заеби 16-тините в 145 и свири по леки бавни неща,ще си докараш огромни проблеми на ръцете.....внимавай и не пресвирвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от моя опит, когато се опитвах да свиря такива скорости, моя учител ми даде съвет и беше наистина много добър. Никога не свири без предварително да се разсвириш. Почваш с метронома в много бавно темпо, дори изнервящо бавно. Първо това ще те научи наистина да слушаш метронома и второ- ще се разсвириш добре, а след това почваш да качваш темпото с 5. Ако имаш достатъчно търпение и по- няколко часа на ден за 4-5 месеца ще можещш да изсвириш Ингви Малмстийн. Но това няма да ти помогне да свириш Сатриани, Вай или B.B. King. :metalist: Наблягай повече на ритмическите упражнения или ги комбинирай. Щом си си избрал да свириш бързо трябва много копане с метроном, само не подценявай и останалата част от занаята. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм се занимавал с фитнес и според мене трябва да си разгряваш малко китките преди тея сола с такова темпо и стречинга не е излишен

също лицеви опори на юмруци затягат китките много добре :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да видиш някое филмче за обучение и да погледнеш хубаво как се хваща грифа. Мисля че с времето само ще си дойде оптималното държене, щото не е толкова лесно особено на тънките прагчета. То и мен ме наболява малко някой път обаче аз спирам. Недей го мъчи толкоз туй соло, има време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.