Jump to content
Българският форум за музиканти

Крайно стъпало с какъв чип?


Recommended Posts

Ще е полезно за форума пък не е маловажно, относно заземяването на шасито към родната мрежа.

 

Да, не е маловажно. Шасито на електроапаратурата се свързва директно със заземителния щифт на захранващия съединител или със заземителния проводник на захранващия кабел.

 

ПП Онези еквилибристики с резисторите и диодите се отнасят за заземяване на вторичната страна на трансформатора, сигнални вериги и т.н.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда то си е и нарисувано така

Тогава би трябвало масата при аудио входовете а и не само там на самия усилвател да не са вързани към шасито, щото иначе се губи смисъла на цялата колаборация или греша?

А това като гледам из нета май не е съществено, иначе ако се захване може да се накачи като коледна елха с една камара карантия, като примерно един керамичен кондензатор на първичната намотка м/у 0-та и фазата 220V и 4 задно с диодите на греца и т. н.

p04_fig1.gif

 

Иначе аз си харесах схемичка за моя си филм ТАДАААААААААААААААААААААААА   :hooray:

 

F02-LM3886-power-supply.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На празен ход е U2eff * 1,4142 - 2 * Ud, където Ud е пада на един отпушен диод(в случая са два диода при схема Грец), U2eff ефективното напрежение на вторичната намотка.

Аз грубо си го приемам 1,3 за ниски напрежения.

Но това е само при празен ход или минимално натоварване!

Редактирано от dzwer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то минимално, минимално но по груби сметки ако го закача този LM3886 на 4 ома и искам да работи в нормален режим излиза, че е препоръчително трансформатора да е от порядъка на 18V максимално 22V

Е зависи от архитектурата но все пак аз така си мисля.  :blush:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.