Jump to content
Българският форум за музиканти

Психика и самоконтрол!Да пееш БОЛЕН


spaiki

Recommended Posts

Когато започнах да се занимавам с пеене, един човек ми каза че КОГАТО СИ БОЛЕН ТРЯБВА ДА ПЕЕШ НАЙ-ДОБРЕ!!!! :)

До ден днешен се убеждавам все повече в тези думи!!!Но всичко си е до самия човек!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Едно "птиченце" ми каза, че когато си болен е най-добре да НЕ пиеш хапчета и антибиотици.

Това "птиченце" е пчеличката Мая, която редовно събира нектар и цжветен прашец и прави неустоимия за мен пчелен мед, който ям от, ако не се лъжа 5 годишен и досега най-голямото ми разболяване в живота е било настинка с малко болка в гърлото и леко зелени храчки.

Затова, когато сте болни яжте пчелен мед и плодове!

А пък пейте, когато ви душа иска... Аз тъй правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж слушах как Гергана Пирозова пя с бронхопневмония.Рядко съм слушал такова страхотно пеене! ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не стоплям коя е тази известна кака и какво точно пее. По фамилия само има някаква прилика - а дали има и нещо общо с Пеньо Пирьозов? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое птиченце ти го е казало, имам само подозрения :headbang:

 

Няма как да не се съглася с Дъщерята на разбойника - като си болен не пееш, само си мечтаеш за това. Да, обаче, публика и колеги не питат болен ли си, когато имаш участие например. Тогава болен или не, пееш. То аз май в поседните години нямам излизане на сцена в отлично здраве. Но пък тук ми помага психиката (има я и тая част, щом е спомената в заглавието) - видя ли хората пред мен ми идва пауъра (тази прекрасна българска дума) и пея, все едно съм най-здравия човек на света.

Иначе - разболея ли се, се лекувам. И гледам да не пея много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глупости. Когато си болен, не пееш. Само мечтаеш за това.

То нали знаеш че само с мечти до никъде не се стига!!! :godbless: аз мечтатели певци не познавам-ти!!??А относно меда-това си е лекарство против куп гадории!!!но каквото и да си говорим то си е доказано дори и от величията в областа на "волкалното пеене"!!Имаме си даже и примери дошли в България, в не много добро здраве, но това ни най - малко си личи на сцената!!! :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Само да не ревете после :rolleyes:

 

Психиката и самоконтролът са важни по-скоро за да не се разболяваш... ама при толкова стрателно модериране от страна на онзи, дето цяла седмица държи дублирана тема в този раздел, някакси загубих желание да пояснявам мненията си.

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме си даже и примери дошли в България, в не много добро здраве, но това ни най - малко си личи на сцената!!! :read:

Ян Гилън, например :) :read: :):cheers::rolleyes:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между това, да пееш болен, и да пееш с болно гърло.

Докато, когато човек е леко настинал, и има лека температура, наистина понякога може да звучи по-добре, когато гърлото е настинало, тогава гласа звучи ужасно, и пеенето в такова състояние може да ви докара хронично заболяване, като фарингит, или ларингит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с Евтим. Пял съм изморен до смърт или с температура, например, и това въобще не ми е пречело. Ако трябва да съм честен, сцената за мен е допинг, който ме вдига на 120% за секунди. Лекувал съм се от грип по този начин. Съвсем сериозно :cheers:

Обаче с болно гърло... дори лек дискомфорт ако усещам преди участието и изобщо преди каквото и да било пеене, знам че трябва да съм особено внимателен, за това че в някой момент гласа ми може да започне да дава проблеми. Тогава пия много вода поне час ПРЕДИ самото участие, защото за да има ефект, водата трябва да мине през стомаха и да се усвои от организма. След това пия много вода и по време на самото участие. Задължително добра разпявка преди пеенето, много вокал в мониторите, за да се чувам добре и да не се напъвам излишно да надвиквам инструментите. И всичко това, само при не много тежки проблеми с гърлото и ако не е абсолютно наложително да пея в лоша кондиция!

ПП. Не си разглезвайте прекалено гърлото. Лишавайте се от някои неща, за които знаете, че ви се отразяват зле, но не и от всичко за което някога някъде сте чули или прочели, че на някой си му влияело зле. Експериментирайте с мярка и се калявайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Евтим и Mandalay което пишете - да пееш с температура е най-големият абсурд.

Когато си с температура си най-заразен!!! За колеги, за околни...:wall:

Тогава ти е пикът на болестта, естественият процес на тялото, което качва градуси, за да да убие вирусите в него. Който е бил гледач болни бебета и деца с бронхити и вирусни бронхопневмонии го знае! :metalist:

 

Жалко че отнякога познавам една известна някога диригентка на детски хор как поощряваше деца, които идваха да пеят на обща неделна репетиция - с температура.

 

 

 

П.С. Героизмът на децата да получат похвала спрямо болните й амбиции- беше нещо отвратително несъизмеримо :virtuoz:

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глупости. Когато си болен, не пееш. Само мечтаеш за това.

Аз пък не съм съгласен, защото съм го правил много пъти и е точно така.В цялата работа има и психологически момент, когато знаеш ,че си болен се мобилизираш вътрешно и нещата се получват добре.На това мнение беше и моята учителка по пеене, пък и личният ми опит го доказва.Не всичко е само техника и физически възможности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.