Jump to content
Българският форум за музиканти

James Hetfield Pickups


AXE

Recommended Posts

Абе лафим си тука с Феникс и викам я да пусна една тема във форума. Та значи учудихме се че на новите си китари Джеймс свири с EMG 81 на бридж и EMG 60 на нек :D Мен лично ми е много странно ритъм китара да се свири на нек пикъп :D Не би ли трябвало 60ката да е на бридж позицията :D

 

Вие кво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що погледнах Master of Puppets S&M (видеото) и там ясно се вижда, че свири на bridge-a. :headbang: Ама на мога да си обясня що си е сложил 60 на neck-a за ритъм като свири на bridge-а :blink::blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му е странното?

EMG 81 e можеби най-добрия им пик-ап за бридж позиция?!

Да не би да се бъркате от наименованията Rhythm/Treble на превключвателя на Лес Пол?

Там Rhythm означава нек-позицията, Treble -> Бридж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да се бъркате от наименованията Rhythm/Treble на превключвателя на Лес Пол?

Там Rhythm означава нек-позицията, Treble -> Бридж.

А така точно и аз тва щях да поясня че преди време и аз много се чудех :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое му е странното?

EMG 81 e можеби най-добрия им пик-ап за бридж позиция?!

Да не би да се бъркате от наименованията Rhythm/Treble на превключвателя на Лес Пол?

Там Rhythm означава нек-позицията, Treble -> Бридж.

Странно ми е това че 60 се води пикъп за ритъм, а Джеймс го слага на нек и свири ритъма с 81 на бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имайте предвид, че не е задължително ключа да е окабелен според стандарта! питайте бат' ви Ван Хален как е на неговите китари :-))

а Джеймс също може да е вложил творчески подход към китарите си ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другия вариант е да свири ритъм китара с 60ката от нек позицията, което пак си е много странно (поне за мен). Ритъм от нек пикъп :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wow: :wow: :wow:

 

Найлонови струни от адаптер НЕ се ловят!!! Те се слагат само на класическа китара. Джеймс и да свири на кухарка, то тя е western, т.е. с метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другия вариант е да свири ритъм китара с 60ката от нек позицията, което пак си е много странно (поне за мен). Ритъм от нек пикъп :rolleyes:

Не го прави. Използва го само за клийн. Все пак на не една или две песни той свири клиин ритъм :P Ритъм, както и хармоний свири както Хамет - на бридж на 81. (поне според С&М и Кънинг Стънтс :rolleyes:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може да си му скивал позицията на превключвателя, ама не можеш да си сигурен на нея каква конфигурация отговаря. Макар че това което казваш е най вероятно де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.