Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно адаптер за Ефект


ckeuta

Recommended Posts

Поляритета на 90 процента от ефектите е един и същ. Аз на дъската си имам EHX , Boss, Dunlop и DigiTech и всички са с един поляритет на захранването. Просто в момента не мога да кажа дали е - / + или + / - .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен всичките са на обратно, но аз съм си ги правил и не ги ползвам с батерия. Стандарта е в буксите на самите ефекти, идеята е като му се навре външно захранването и има батерия в педала да откачи плюса на батерията. Понеже пластината е от външната страна, единственият вариант от чисто механична гледна точка е да е вързано както на картинката горе, а от логическа гледна точка сигнала винаги е в средата.

Следователно е възможно да има устройства на които плюса да е в средата но те на дали са предвидени да работят и с батерия.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В съзвучие с Baby Thomas, и аз искам да потвърдя, че ползването на импулсно захранване за ефекти, трябва да става само след тест (и по възможност проверка на безопасността му). Ако знаете какво се продава по нашите (големи) магазини... зарядни и адаптери с по 0.3мм отстояние между "горещата" и "изолираната" страна на захранването.. и т.н.

 

За ефекти, аз препоръчвам трансформатор (50-херцов) и след това стабилизация с линеен регулатор.

Импулсно е още по-добре, но само ако е направено както трябва, а това по картинка, няма как да познаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не, че нещо, ама колко консумира един дисторшън? Обикновено са 20-30-50мА.

Туй чудо излиза, че иска половин ампер. Егаааати :D

Аз съм доволен от захранването RockPower.

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Смисълът е:

1. Леко е (може да си имаш по едно за всяко ефектче).

2. Осцилациите му са на висока честота, която по-лесно се филтрира и няма много от 50/100 - херцовия брум.

 

Проблем е това, че трябва да е изработено добре и изискванията за безопасност трябва да са спазени (тук

те се спазват по-трудно, заради доста по-малкото трансформаторче със секции, които ги делят няколко слоя

изолационна лепенка. За няма пробив, трябва или трансформаторчето да е преоразмерено откъм изолация, или да е реализирано

на феритен пръстен с намотки, които хем са изолирани, хем са отдалечени една от друга. Естествено, бушонче винаги помага също (много по-вероятно е, да изгори то, отколкото да се "взриви" трансформаторчето.

 

------------------------------------------------------

 

Повечето ефекти консумират 10-200 милиампера. 1-2 Ампера е изхвърляне, но е и преосигуряване.

Във всеки случай, при голям изходен ток най-често филтрацията е доста по-лоша.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.