Jump to content
Българският форум за музиканти

Wah Wah


Recommended Posts

Дали някой знае за някакъв по достъпен вариант на потенцилометър за CRYBABY (не става въпрос за евтин Дънлоп, а за някакъв аналог на др. фирма)? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камене,БАЦЕ (подчертавам :green: ),сигурен ли си,че точно пот-а е проблемен? Драсни нещо повече,още малко инфо,пък някой може и да помогне? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако скърца значи е от потенциометъра,който за съжаление е капсулован и не може да се пръсне.

Немаш грижи-сваляш го и минаваш по магазините за ел.чаркалак на "Пиротска"и си намираш-гледаш да е по параметри същия,и горе долу размера.

Аз моя го смених преди 3 год. някъде,ма се да има такива-смешни пари са и никва разлика като работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако скърца значи е от потенциометъра,който за съжаление е капсулован и не може да се пръсне.

Немаш грижи-сваляш го и минаваш по магазините за ел.чаркалак на "Пиротска"и си намираш-гледаш да е по параметри същия,и горе долу размера.

Аз моя го смених преди 3 год. някъде,ма се да има такива-смешни пари са и никва разлика като работа.

Не е баш така..

 

Ако скърца гледаш от къде скърца и смазваш.

 

Ако потенциометъра пука, пръщи и тн има една алтернатива за смазване, която е по-добра от купуването на нов евтин пот.

 

Потенциометрите на крайбейбитата са много качествени потенциометри. Отвярял съм такъв, и малко трудно може да се намери (дори невъзможно потенциометър с това качество на нашият пазар.

 

Затова: с еди клещи или с нещо под ръка разбиваш пласмасата на пот-а която обхваща керамичният диск на който е резистивната повърхност и крачетата на пот-а. Потенциометърът тогава се отваря, почиства и смазва много лесно. Остава затварянето, което можеш да го направиш с някакво лепило, но аз не препоръчвам ползването на канаколит и подобните на него лепила, защото те образуват по някога едно кофти петно от изпаренията си около мястото на залепване, което петно може и да се получи и върху резистивната повърхност и тогава пот-а трябва да се изхвърли. За това достатъчно добре става и с хелемекс, хелмевет и тн подобни лепила за обуща, налъми, цървули и дамски светлосини лачени обувки с токчета :P

 

Благодаря за вниманието :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако скърца значи е от потенциометъра,който за съжаление е капсулован и не може да се пръсне  ...  Аз моя го смених преди 3 год. някъде,ма се да има такива-смешни пари са и никва разлика като работа.

Не е баш така..

 

Ако скърца гледаш от къде скърца и смазваш.

.....

.....

За това достатъчно добре става и с хелемекс, хелмевет и тн подобни лепила за обуща, налъми, цървули и дамски светлосини лачени обувки с токчета :unsure:

...

Да де, пращенето имах предвид,ама не рискувах да го отварям аграрски.Не забелязах разлика с евтин пот.

BTW,оригиналния мисля че се търкаля из шкафовете някъде,ако му трябва на някой.Аз си продадох уа-то,уви.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа как точно е конструиран този потенциометър,но навремето в завода имах прибори с подобни капсоловани потенциометри.Със свредло 1 мм.-за платки много внимателно се дупва капачката и после през отвора се пръска мехлема.Гаранцията за успех е 100%!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си вземи оригинал. В нета има ВСИЧКИ части за КрайБейби на цени от 10 до 15$. Включително целите две платки, пота, етц. Всъщност доколкото видях има всичко освен корпуса и можеш да си сглобиш ориджинал КрайБейби без корпус за 30-40$ :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.