Jump to content
Българският форум за музиканти

Tyros 2 или Korg Pa 1 X


Neven

Recommended Posts

Интересуват ме разликите във функционалноста на тези два модела.

В момента работя с Yamaha PSR9000, нaчина на работа с Tyros 2 едвали ще е много по различен. При ямахите когато си правиш регистрасии към даден стил, звученето на блендите се влияе от DSP ефектите кото си избрал кам саответния стил, в смисал дадена бленда от custom voice при два различни стила (с различни DSP настройки) звучи по коренно различен начин. До колкото знам (това си е лично впечетление не казвам че е така) при Korg примерно PA 80 custom блендите не се влиаят от смяната на стила по време на свирене. Ако някой е наясно с тези продробности ще сам благодарен ако драсне някой друг ред по темата. Друго което сам забелязал като голяма разлика e функционалноста на Pitch benda. При ямахите (това незнам дали се отнася за Tyros 2) служи само за понижаване и повишаване на самия тон, докато при Korg PA80 има параметри какво да променя на дадена бленда (примерно при някои бленди Pitch benda не криви а обогатява самото звучене). Това на моята ямаха немога да го постигна :curse: Доста хора ми рпепоръчват да си взема Korg PA 1 x като следващ клавир, аз пак сам си наумил да е Tyros 2, затова искам предварително да науча повече неща и за двата модела. Давайте мнения кой каквото знае да пише :lol:

 

P.S. Поредната разлика кото е факт са колграмите:

Tyros 2 - 14.5 kg (15.5 kg with music rest)

Korg PA 1 x - 22 kg

PSR 9000 - 22.5 kg (направо ми скъсва рамото когато го нося)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата синта си имат своите приоритети ... Но ако е за лайв - Тайръс-а, ако е за студио - Корг-а. В подробности няма да навлизам, но гарантирам :lol::curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не съм клавирист,ама като го видях туй 4удо,направо ей така останах- :wow:

 

t2_lrg_beauty.jpg

 

Ама и Корг-а е луд ;)

 

korgPA1x_large.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно последните модели на двете водещи марки неса влезли в употреба на българските музиканти, за да неможе никой да даде по-подробна информация :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като спечеля ей сега в неделя от тотото, ще си ги купя и двата за да направя сравнение :green: Ако някой друг иска ще му купя и на него!

Редактирано от miro2bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва за поп-фолк - корг-а е твоя избор.

 

За всичко останало:

 

 

 

 

Аз бих избрал Тайросът....

 

..... но мълкни сърце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TYROS 2 бие всичко!Може би съм пристрастен, но ямахата наистина е страшна.Ако няма да свирукаш поп-фолк и имаш кинти взимай докат' е време.

Да не забравиш да се похвалиш кой инстумент все пак си купил. ;)

 

П.С. имам един приятел който свири с Корга само че ПА1Хпро.Събра ми очите.Такива чудесии прави не е истина.Но звукът си остава дървен и това е.(мое мнение)

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

martist, мерси отново за съвета, все пак аз съм направил своя избор и той е Tyros 2. Но ще имам възможност да го купя чак около март месец да се надявам и по рано но едва ли. Относно какво свиря това си е кръчмарска музика но го правя само заради парите - иначе няма как да ги изкарам. Ритъмния блус си ми е любимата музика - няма по хубаво нещо от това за мен :virtuoz: Е след като си купя ямахата може да помисля и за корг тринити, но това ще е в далечното бъдеще :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walpaper 1

 

 

Walpaper 2

 

Screensaver 1

 

 

Screensaver 2

 

ама куцо го написах това Wallpaper та знае ли се...

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tyros няма семплинг !!! PA 1 X ИМА!!! Относно "дървено" звучене ....... абе не ми звучи дървено!!!

По принцип тези инструменти не са правени за "ЧАЛГА" както се упоменава по-горе в темата. Те са правни за всичко друго, но не КОНКРЕТНО за чалга!!!

И още много +'ове за КОРГа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги саществуват 2 вида синтезатори : ROLAND &  KORG  убеден съм в това не веднъж :)

:)

 

:virtuoz:

 

:)

 

прав си

 

други няма

 

би хепи

 

:hello:

Редактирано от Leclerc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.