Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване за пулт


Recommended Posts

Здравейте , нов съм във форума и за това което ме интересува , Сестра ми след 4 дена има рожден ден , От доста години пее , ходи на участия , ходи на България търси  таланти и отпадна на елиминациите . От доста време иска нещо да си записва музика и не знам какво точно да търся , Искам да я изненадам и ако може да ми помогнете ще е супер . Разгледах тука по форума и видях на места се говори за миксер и предусилватели но не знам кое ще и свърши най добра работа . Не иска да е нещо професионално , да не е нещо скъпо макар че за скъпо не знам колко да е , Може и 200 или 400 и т.н. Работя в Англия и попринцип парите не са проблем но не искам да се изръсвам много но и да не е някакъв боклук който да не върши работа . И евентуално ако се спра на нещо ако може да го има в БГ та да пратя пари и вече там да си го купи . Ако не е тук раздела да попитам моля да ми кажете къде е удобно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ѝ вземеш нещо, с което да си записва вокали на компютъра, може да пробваш с Focusrite Scarlett Solo + Shure SM57 (ако си няма микрофон). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре аудио интерфейс наистина. За мен специално миксер в къщи е малко странна придобивка (освен такъв за готвене). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

 

Към горните препоръки бих добавил и чифт слушалки (най-добре closed circumaural type ). Така ще има завършена комбинация, с която може да записва.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързите и изчерпателни отговори . Съжалявам ако не е било тук мястото да попитам но това видях в гугъл и ми се стори удачно . Надявам се това което сте ми предложили като вариант  да и свърши работа . Не и трябва да е нещо професионално така че предполагам няма да е проблем . Онзи ден бях в един магазин и видях некви такива миксери втора употреба от 150 кинта нагоре като Берингер Нокс 606 който беше с цена от 170 паунда но с всички тея копчета ... мамооо нещо страшно ще стане , предполагам се свиква ама по добре нещо опростено като това . Този вариант Focusrite Scarlett Solo има ли го някъде в България или става само с поръчване . Че като напиша в гугъл не излиза нищо , само тука в англия за по 70 - 80 паунда като в един сайт намерих и пакет "Focusrite Scarlett Solo Studio Pack" към който има тези консумативи "Focusrite Scarlett Solo Studio Pack, Set contains Scarlett Solo USB 2.0 Audio Interface + Large Membrane Studio Microphone thomann CM25 with stand adapter + closed Headphone HP60 + XLR Mic Cable 3m + Steinberg Cubase Recording-Software" на цена от 190 паунда . Ако не са добре ще взема само тези двете неща които сте ми предложили . Много ви благодаря още веднъж !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проучи малко и ще видиш, че има разлика между миксер и интерфейс! Интерфейсът (това, което аз и другите ти препоръчваме) определено не е по-опростена версия на миксера ;) Не знам как си го търсил в гугъл, но аз като го напиша, ми излиза от поне 3-4 сайта. Колкото до pack-a - има всичко необходимо (интерфейс, микрофон, кабел, слушалки и подходящ оригинален софтуер за записи), тъй че сигурно също ще бъде добър избор, но нека някой, който има такъв, да се изкаже по-подробно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.