Jump to content
Българският форум за музиканти

Студиен запис


Recommended Posts

Благодаря още веднъж на всички отделили време да чуят парчетата.

 

@visiondann

 

Съжалявам че трябва да те опровергая,но почти всичко и в двете парчета е свирено на живо има съвсем минимално програмно участие.И двата записа участват по около 10 души(тръби,вокал,ритъм секция,перкусии и тн)и има доста наслагвания,колкото до китарите,те са напълно наживо.

 

Колкото до саунда ,солата ,баса и тн,за тях е отговорен изцяло продуцента и аранжорите,ние(музикантите) просто получаваме щимове и свирим,каквото пише на тях.Възможностите ни за лично творчество са почти сведени до нула и според мен така и трябва да бъде при този тип работа(ние нямаме цялостен поглед върху аранжимента и ако всеки твори ще стане доста неловко накрая)

 

Много ти благодаря затова че си слушал записите толкова обстойно ,както и за мнението.

 

@PinTip

 

Много сед радвам че ти харесва.Певицата наистина е американка и е черна,но записа е правен в Швейцария

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

парчетата едно от най добрите неща, които съм слушал в бг-то....поклон дееба изкефих се чак ти завидях (благородно де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко погледнах сайта на групата и да те питам ако е удобно....кой е този китарист в галерията със снимки със белият фендер и черната риза? :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаристите са двама и двамата са с бели фендери.Единият със странната прическа,черната риза и малоумния вид съм аз,а другия с по дългата коса се казва Марко Фиджини(той всъщност е основният китарист на групата,аз участвам само в няколко трака от албума и в няколко последвали го концерта

 

п.п.Сега видях че другата китара е Suhr,Значи става въпрос за мен (белият фендер и черната риза)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчетата са яки,въпреки че бих се изкефил още ако имаше малко повече свобода в аранжиментите,но явно такава е концепцията.Кольо,между другото понеже се заинтересувах като спомена,че другия китарист свири със Suhr.Blade е китарата му,не е Suhr.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо ,напълно си прав,сега като се загледах. :blink: Пише си Блейд на пък и формата на главата и е типична и въобще не прилича на Suhr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчетата са яки,въпреки че бих се изкефил още ако имаше малко повече свобода в аранжиментите,но явно такава е концепцията.Кольо,между другото понеже се заинтересувах като спомена,че другия китарист свири със Suhr.Blade е китарата му,не е Suhr.

 

Владо

Точно и аз съм на това мнение относно иммпровизациите,но моето мнение не е меродавно защото съм изцяло слухар. :headbang:Така или иначе перчетата са супер и особено китарните партии и вокалите.

Редактирано от Geo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... бих се изкефил още ако имаше малко повече свобода в аранжиментите ...

Аз точно заради това се заблудих, че може да са програмирани бекове, понеже са доста шаблонни.

А иначе чух другите неща на кольо_к - свири жестоко, и очаквах малко по-раздвижени китари (и басове). Но явно така са решили.

Както и да е - самия факт от бандата и продукцията кефи на макс!!

 

Респект!! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря и на тримата за отзивите.И според мен е мъничко шаблонна свирнята,но мисля,че идеята на продуцента е била парчетата да са възможно комерсиални и затова се получава така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.