Jump to content
Българският форум за музиканти

Fractal Audio - John Petrucci Mesa IIC+


G.Varbanov

Recommended Posts

V-образно EQ....

Анатемааааа !!

:girl_cray2:

 

V-образно EQ е единствения начин да накараш Марк 4 да зазвучи както трябва :) Повярвай ми!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^С jabs си имаме една закачка за V EQ-то, той просто тролна лекичко ;)

 

А така между другото като споменах тролване... Джо Бонамаса :) Я се шегува, я не, ще разберем скоро.

Във всеки майтап има по малко истина. Факт е, че знае какво държи.

 

https://instagram.com/p/0YpokTyNz-/

 

ws4aaw.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо е сериозен маниак на тема оборудване, в значително по-висока степен от много голяма част от вкл. форум маниаците.

Той винаги знае какво държи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сигурно би казал същото за Vai и Petrucci преди време. Хората са широкосркоени и се доверяват на ушите си, а не на традиции. Място за лампите винаги има в студиото и личните колекции. За път/сцена аз бих заложил на всичко, което се доближава дори минимално до истината.  ;)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука си греда :) На Вай никога не съм му бил фен (това абсолютно не е свързано с признанието ми към китарните му умения), а и за Петручи мнението по отношение на преминаването от една технология към друга е сходно - но виж музиката ми харесва (не цялата дискография, но имам доста любими) :)

При Джо причините биха били други, но би ме изненадал, не чак толкова, но би ме изненадал ако се появи по този начин (дано не го направи единично в някой бар, което после да се превърне в поредната сензация, защото той има навика да си сменя риговете на няколко месеца, през няколко концерта - така че едно появяване нищо не означава :) ).

Има няколко други китаристи, които биха ме шокирали обаче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

AC/DC за мен биха били най-големия шок, изброй твоите :)

Важно е да се отчете, че някои музиканти разчитат на процесорите за целия си чейн, а други ги ползват само за ефектите. Все още не са много групите, които са заменили целия си чейн. Още ги има големите ракове, но постепенно се стопяват. А ако имаш Signature усилватели е съвсем трудно да не се появяваш с тях в rig-a. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.