Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустично третиране


Recommended Posts

1000-1200 лв. излиза една читава кабина. Във форума има някъде и DYI тема как се прави. Според мен да се дадат 2000 GBP е малко безмислено специално за кабина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съгласен съм, това е годишния наем на помещението което ние наехме. Ако си сръчен ти препоръчвам да си направиш (ако естествено, наема на третирана репетиционна не изглежда по-добър вариант)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1000-1200 лв. излиза една читава кабина. Във форума има някъде и DYI тема как се прави. Според мен да се дадат 2000 GBP е малко безмислено специално за кабина. 

Помисли за душ кабина 

 

Чудя се защо Abbey Road Studios са със 7 метра високи студиа, след като може да се записва вокал или нещо друго в 1 квадратен метър и височина 2 метра.

Сигурно чавка им е изпила ума на глупавите ингилизи.

 

ПП. Дали пък причината не е в евтиното ни мислене?

Понякога имам чувството, че не сме в музикантски форум, а на сбирка на социално слаби хора. Всяка втора тема се върти около това как да онождаме дявола във въздуха, и как да прекараме логиката на природата.

Всички сме бедни, ама е прекалено всичко да ни се върти около това.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Затова - който иска да си вдига шум на спокойствие, преди изобщо да си хаби от времето и да пита за акустично третиране (защото от гледна точка на 'обезшумяване' - файда йок), да си купи първо малка къща в покрайнините, в по-рядко заселен район, и пак - да се поинтересува от съседите и перспективите за развитие на района.

Така изцяло отсяваме социално слабите.

 

п.п. Социално силните не се интересуват особено от музика съм забелязал :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо да няма - yamaha си го е написал: стая в стая, двоен под на тампони , вата и абсорбиращи панели.

 

Е,  няма да струва 1000 лева но не е и цената на къща в покрайнините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колкото и да струва, зависи какво ще правиш в помещението и къде се намира.

Слагаш един комплект барабани в стаята в стая и язък ти за марковите технологии.

Имаш ли нужда от маркови решения за по-скоро половинчати резултати и спокойствие ???

Е, винаги може да свириш с четчици на барабани или нещо от сорта, пак да ползваш атенюатори, .....слушалки и т.н. :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го измери ако няма SPL метър,  а дори и да намери къде точно да го постави спрямо звукоизточника?  И при положение, че нормален човешки разговор е от порядъка на 60-70 dB SPL и вечерно време се чува през стените ако някой повиши тон - има ли смисъл от упражнението по мерене на SPL? :)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв повишен тон, в нашите смотани сгради се чува съседа отгоре като пикае, а в панелките сигурно през 2 етажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, той спомена за нощна работа с високи децибели, все пак има и блокове и блокове. Аз проблеми с шум  и съседи там където съм нямам, но това си има цена.

Но нали сме в България, тук за всяка идея пет човека ще се изредят да ти кажат как НЯМА да стане. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е въпроса да си казваме как няма да стане, а да водим конструктивен диалог с аргументи. Или поне аз се стремя към това. :)  Понеже човека се засили да купува някакви пана, беше редно да се реагира своевременно за да се спаси от ненужен разход. При социално слаби хора като нас това е от жизнена важност.  :D  А за онождането на дявола във въздуха ( да цитирам втори път в тоя пост Валяка) в случая трябва да си кажем истината за да сме спокойни - шумо или звукоизолацията е скъпа екстра...или поне за нашите рекордни за континента в който живеем доходи. Само дето рекорда е по мизерия.  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, затова казах че няма да струва 1000 лв, по-скоро 3-4, говорим за двоен под на тампони за да не се предава вибрацията на педалите на касата и фус машината и на басовото кубе, солидна изолация с вата и акустично третиране срещу реверберация, ето една статия от SOS:

 

http://www.soundonsound.com/sos/may08/articles/soundproofing.htm

 

Реално за цената на готов вокален бут, би могло да се направи стая в стая, отделен е въпроса дали помещението ще се ползва за друго (дневна, спалня), което не ми могло да стане ако ще се блокират и прозорците.

Както писах, това е годишен наем за отделно помещение за студио/репетиционна, така че си трябва трезва преценка.

Особено ако жилището не е собствено.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А готов ли си да декларираш конкретни числа - измерени и явни, за да се види дали подобно третиране ще има нужния ефект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си прочел по-нагоре, аз не съм правил подобно помещение, но съм бил в такова където след затворена врата (по точно вратИ) не се чува/усеща звук. Не знам какъв беше SPL в помещението, но беше рок кит Ямаха барабани с хубаво Ампег кубе както и централно за вокали и клавишни с около 2 Х 300 W.

Заради това попитах yamaha какви децибели има предвид. Аз нямам собствено помещение, иначе бих опитал да направя такава кабина на по-късен етап, засега ползвам както казах бившо студио където проблеми със съседи няма, a и изолацията с вата беше направена. Ние добавихме абсорбиращи панели и ни остават само basstraps. Бившите наематели са свършили добра работа, защото след затваряането на единствената врата, почти не се чува, но и ние работим главно с синтезатори, семплери и това е по-управляемо от живи интрументи където динамиката е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

:offtopic-001:

 

Ех, примера на колегата Валяк с Аби роуд беше много на място. Ами какво да правим, колега, работим с каквото имаме и можем. Като забогатеем малко ъпгрйдваме и мечтаем. Това е то.. Не знам в БГ да има форум за ПО-богати музиканти..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.