Jump to content
Българският форум за музиканти

Става ли този усилвател....


mupcku

Recommended Posts

Изходна Мощност: 2 х 50W/4W (RMS) + 3 x 20W/4W (RMS)

Честотна лента: 20 Hz - 20 kHz ± 2dB

Отношение сигнал/шум: 90 dB

Хармонични изкривявания: < 0,2%

Touch Screen дисплей

VFD дисплей

Дистанционно управление

5.1 независимо регулиране на звуковите канали

Захранващо напрежение: 220V/50Hz

Брутно тегло: 9 кг.

 

PA_160_show.jpg

 

и попринцип усилвателите на елит хубави ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИЩО на марката ЕЛИТ не е хубаво. Поне аз съм на такова мнение. каквото съм имал на елит - тотален разпад. потърси тук хубав усилвател 2-ра ръка. поне аз това мога да те посъветвам

 

http://www.ljclub.net/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Съгласен съм

 

Ако искаш добър звук си вземи стерео усилвател. Втора ръка ще е по-добре ако не можеш да отделиш сериозна сума - намират се прилични неща за малко пари.

 

Ако искаш съраунд - 5.1, имай предвид, че за модел, който да свири добре ти трябват над 1000 - 1200 лв. По-евтините не са за слушане, а за продаване :green:

 

Характеристиките, които производителите дават в каталози и т.н. са малко ала-бала - по тях трудно ще избереш.

При всяко положение гледай да е колкото може по-масивен (разбирай тежък) и с по-голяма консумация на ток (обикновено я пише на гърба или в упътването). Другият тест е на слух :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съглсен с останалите, но мога да те посъветвам намери си от някъде(още се намират позастоели по заложние къщи) някой стар(от '80-те години) транзисторен усилвател, защото предполагам нямаш пари за лампов, то кой ли има де!? :headbang:

По качество на усилването на звука се нареждат- лампов, транзисторен, и чак накрая са съвременните микросхемни усилватели(които ги знаеме що за стока са) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво ще кажете за този? - 70лв.

 

Усилвател Fisher CA-40

Изходна мощност на 8 ома - 2 х 40 вата

Входове RCA - phono tuner tape aux

Изходи - щипки

Корекции - 5 канален еквилайзер , loudnes

 

Made in Japan

Габаритни размери 400/220/82 мм

 

Инфо - Kaчествено транзисторно усилвателче

с вграден еквилайзер

 

Забележки - Леки забележки по външния вид!

 

amp_B.jpg

Редактирано от mupcku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ме притеснява еквалайзера, но изглежда добър. а и малките япончета не си поплюват. общо взето навремето се е правила качествена и добре звучаща техника. а и пича от сайта е точен - няма да ти пробута умряла стока :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По качество на усилването на звука се нареждат- лампов, транзисторен, и чак накрая са съвременните микросхемни усилватели (които ги знаеме що за стока са) :headbang:

Ако ми намериш лампов с ДТС декодери ще си взема тамън два! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще звучи по-добре от "Елит"-а за който стана дума по-горе, но потърси още - за 20-30 лв. отгоре би могъл да намериш някой по-добър, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
Отговорено (Редактирано)

имам такъв усливател ''ELITE'' и да ви кажа по добре е от нищо особено ако се напраят настройките от компа , щото при него за настройки и дума не може да става. :thumbdown: ако някой разполага с ненужно дистанционно може да мо го прати ще си го платя . скайпа ми е ivkonti1974

Редактирано от the_hood_star
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.