Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Lord Of Darkness, странна работа, моя Jackson JS30 DK няма проблем с флойда и/или с "опъване на високи тонове" и разстройването. :thumbup:

 

По въпроса за миди и комп. клавиатурите - инсталираш MIDI Yoke примерно (превръща клавиатурата в MIDI инпут девайс) и нямаш никакви проблеми със свиренето, освен евентуално ако натиснеш повече от 4-5-6 клавиша наведнъж (вече си зависи от самата клавиатура).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина си сложил някаква версия 1 -> намери си SX3!

Първо си нагласи аудио драйвера от Девайс сетъп, после VST Connections (F4).

Оттам насетне - VSTi плъгини за бас/дръмс/кийборд - каквото ти трябва.

 

Най-добре си свали ДВД видео туториалите за Кюбейса. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече ми омръзна от софтуерни проблеми и не ми се преиснталира Windows.Проблемът е следният.

Нещо ми се скапаха някакви регистри за звука във флаш плейърите с които се стриймват клипчета например в youtube и подобни други.Реших да направя систем рекавър и се оправи всичко, но този рекавър който направих беше от ден в който на компютъра ми всичко си работеше без проблем и Cubase си беше иснталиран.Преди да направя рекавъра деинсталирах Cubase, а след рекавъра той отновосе върна, но само иконите без файловото съдържание на софтуера.След това изтрих всичко и изчистих регистрите с ccleaner,окоято много хора вече ми казват че не била хич добра и още две програми .Инсталирам Cubase вичко аккто си е по реда и ми дава следната грешка,като стартирам софтуера:"Application Cubase SX 3.0 has caused the following error:2",Options click OK to abort & HELP.Кво да правя.сАмо не и преснталация на Windows.Явно има няква грепка в системата.АКк може да с еоправи без преинсталация.Няма ли някакъв начин само да си поправя windows-a,ако е от него де, без да преиснталирам или да поправя този проблем с лиценза или с каквото е там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи опивах се да сменя папката от която CUBASE зарежда VST и дадох като папка цялото ''C'' дадох обнови . Всичко беше добре докато се наложи да излеза за малко от програмата . При следваштото влизане в програма ми излезе надпис ''unable to load function: FT_Thunk (kernel32.dll)'' . Пробвах сякакви варянти да влеза в CUBASE . В момента в който згафих ползвах CUBASE SX 2 , преинсталирах го грешката не се изчисти , после инсталирах CUBASE SX 3 а грешката продължава да се появява . Успях да намеря каде се намира фаилчето ''FT_Thunk (kernel32.dll)'' , така написано PC-то ми не го намира като оставих само ''kernel32.dll'' оспях да открия каде се крие - C:\WINDOWS\system32 .

 

Опитах сичко за което се сетих да поправя грешката си обаче нищто не дава резултат , сега се надявам някой тук да ми подскаже отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно значи преинсталиране , обаче тва значили че немога да си извада предварително сички драивари за VST програми и сички подобни ?

 

А някой може ли да ми обясни защо получих тоя проблем.?

 

И се пак се надявам някой да знае по лесно решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво целиш с това да не преинсталираш Уиндоуса? Ако питаш мен карай на сигурно. Преинсталирай всичко - Уиндоус и всички програми, които ти трябват. После има една програмка Нортон Гоуст, с който можеш да направиш бейкъп на цялата система. Когато стане проблем правиш рекавър с Нортъна. Е,разбира се това е добре при положение, че не правиш чести смени на хардуера (доколкото знам имало проблеми ако правиш рекавър и си с ново да речем дъно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мак?

Не съм се замислял до сега...

Ако това ще помогне за редуциране на софтуерните проблеми, бих го направил.А и наистина като се замисля, гледайки разни клипчета на професионални студия, не че аз имам студио, защото не мога да нарека един компютър студио, забелязвам, че като че ли повечето от тях, да не кажа всички иситнски професионалисти , работят с Мак ОС.Не вярвам това да е случайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички иситнски професионалисти , работят с Мак ОС

Извинете, колеги, но това са глупости. В наши дни избора на ОС е повече въпрос на вкус и на предпочитания, а не въпрос на "професионализъм".

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.