Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

здравейте.понеже въпросът ми е свързан с Cubase реших да го задам тук за да не отварям нова тема.

Питането ми е дали може да се сложи VST плъгин върху даден трак с който да се работи в реално време докато вървят всички останали тракове но пипайки корекциите на плъгина той да засяга само селектирания трак без останалите.Плъгин който да е закачен за канала и да влияе само на него но да могат да се променят корекциите докато вървят останалите писти и да засяга само канала на който е сложен.

дано да съм се изразил правилно.доста време цъках из програмата и не успях да го направя.може би е пред мен и е доста просто но...

 

мерси предварително

 

Ами може разбира се. Нали въпросния VST Plugin си е на един канал. Тоест той ти обхваща само 1 трак, там където си го заредил. А за това, докато вървят всички останали... ами селектираш там докъдето искаш да ти върви, даже по-удобно е да го пуснеш на repeat mode , така, че да не ти се налага всеки път да пускаш от начало и вече си правиш настройките и корекциите, които искаш в/у дадения трак. :greenball:

 

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте.понеже въпросът ми е свързан с Cubase реших да го задам тук за да не отварям нова тема.

Питането ми е дали може да се сложи VST плъгин върху даден трак с който да се работи в реално време докато вървят всички останали тракове но пипайки корекциите на плъгина той да засяга само селектирания трак без останалите.Плъгин който да е закачен за канала и да влияе само на него но да могат да се променят корекциите докато вървят останалите писти и да засяга само канала на който е сложен.

дано да съм се изразил правилно.доста време цъках из програмата и не успях да го направя.може би е пред мен и е доста просто но...

 

мерси предварително

 

Ами може разбира се. Нали въпросния VST Plugin си е на един канал. Тоест той ти обхваща само 1 трак, там където си го заредил. А за това, докато вървят всички останали... ами селектираш там докъдето искаш да ти върви, даже по-удобно е да го пуснеш на repeat mode , така, че да не ти се налага всеки път да пускаш от начало и вече си правиш настройките и корекциите, които искаш в/у дадения трак. :)

 

 

Марина

май не се разбрахме нещо или аз имам проблем тогава с cubase-a. за да работя с определен плъгин след като селектирам трак-аизбирам си кой плъгин искам и ми позволява да променям само селектирания трак.съответно си цъкам preview и си върви трака и аз си пипам настройките но за да го чуя как ще звучи въпросния трак с останалите трябва да цъкна на плъгина да обработи трака и тогава да го чуя.Мисълта ми е че самия плъгин не ми позволява да обработвам трака докато вървят останалите.До колкото знам за тази цел звукозаписните програми си вървят с отделен хардуеър който позволява да се прави това.Ти спомена че плъгина си е на един канал.Как по-точно активираш плъгина на канала а не на записания трак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От доста време се опитвам да разбера от къде идва проблема , но неможах и реших да пиша тук тъй като има майстори с Кюбейз и предполагам ,че ми помогнете :punk_guitar:.

 

Та по темата ... когато си направя нов проект в кюбейз , след това нагласям си инструментали , вокали и т.н. и идва ред на ефектите , когато си избера даден ефект примерно Ехото и натисна бутон "Processed" нищо не се чува , пък по принцип нали трябва да се чуе как ще звучи вокала или бийта там каквото ще да е с дадения ефект , но при мен не се получава това.

От какво може да е проблема ?

Нямам АЗИО драйвъри , дали не е от това ?

Или ако е от друго моляви кажете .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Доколкото разбрах ти слагаш ефектите от бутона Audio после Plug-ins и след това избираш ефект примерно Delay.Ако е така трябва да ти излезе един прозорец на който има бутон Preview и когато го натиснеш трябва да ти възпроизведе трака с ефекта и ,ако ти харесва тогава натискаш Process и се запаметява трака с ефекта.Има и друг начин да сложиш ефект натискаш бутона за еквилайзера на трака,където излиза основния плъзгач за усилване на трака и 4-бандов еквилайзер и там има колонка с черни правоъгълни прозорци.Когато щракнеш на някой от тях ти излиза меню с ефекти и тогава си избираш ефекта без той да се запаметява върху трака.Така по-лесно можеш да сменяш ефектите и вече когато запаметяваш песента тя ще се запамети с ефектите които си избрал.Надявам се да съм бил полезен! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ами да точно по този начин с десен бутон и т.н. слагам ефектите но нищо се не се чува като натисна Prewiev да чуя как се звучи самия трак с дадения ефект :girl_witch:Това ми е целия проблем общо взето :hysterical:

 

П.п. Междудругото къде се намира еквалайзера ,че от доста време го търся ама така и не намерих нищо , то сигурно ще ми избоде очите ама аз съм си сляп :hysterical: , и затова ползвам други програми за еквалайзер ...

Редактирано от b-boy-kesh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натисни F3 и ще ти излезе миксера - на всеки канал има бутонче "е" ( от едит) натискаш го и ти излизат настройките на всеки канал, вляво и вдясно имаш колони с черни правоъгълници, вляво можеш да редиш ефекти в черните правоъгълници с ляв бутон върху правоъгълника и си избираш. От 1 до 6 са пре - 7 и 8 са пост фейдър. Това са инсъртите те са предимно за компресори еквалайзери гейтове дистри и всичко което дава ниво или му въздейства.

 

Вдясно са сенд ефектите, там по принцип се слагат модулационните ефекти - ревърби дилеи хоруси и.т.н. За целта трябва да прибавиш ефект трак от project- add track - FX channel - избираш какъв да е и след това го вдясно го посочваш по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми...

Назначаваш нов аудио трак примерно в един проект. Самият трак си има едно копченце E, което е за назначаване на ефекти на дадения канал. Попринцип можеш да назначаваш ефектите на целия микс, или на отделен канал, в нашия случай отделно само за канала си работим. От там като отвориш ще ти излязат всичките Ви Ес Ти-та и си избираш. За да работиш и редактираш файла, чрез ефекти/вст, предполагам няма проблем да си пуснеш целия ти микс от канали да си вървят и да обработваш..

 

Айде като с еприбера в къщи , ще направя скрийн... Дано да съм помогнала.

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха.чак сега се загледах по обстойно в настройките там на отделния трак и видях къде са

мерси <_<

Редактирано от ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха.чак сега се загледах по обстойно в настройките там на отделния трак и видях къде са

мерси ;)

 

За нищо... разглеждайте копченцата, интересни са :Р Понякога откриваш много нови неща ;)

 

 

Скрийнове искаш ли все пак, или се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже, имам примерно stereo audio track в Cubase. Има ли начин първо да обработя левия канал, после десния, защото един от плъгините ми ги прави моно. И за това искам първо левия, после десния, да се запази стерео информацията! Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай на 2 отделни трака - единия буташ в ляво адругия вдясно. Тва обаче ако не си с много мощен компютър кат го направиш 2 пъти и ше закуца проекта...

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах го това но това се преебава стереото, стават два моно с различна панорама, абе питам защото в Audition го мога това селектвам само левия и го бъзикам после само десния, не може да го няма това в програма като cubase

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.