Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Разбира се че е възможно.

Това което трябва да направиш е да запишеш клика свирейки на един произволен тон в размер избран от теб, например четвъртини и след това избираш MIDI->Functions->Merge Tempo from Taping. На появилия се прозорец показваш на системата че си избрал четвъртини и че първия удар е в началото на такта и готово. Вече можеш да изтриеш ненужния трак.

Получения резултат е създаване на темпо трак в темпото в което си свирил. От тук нататъка е лесно. Може да ползваш клика на кюбейса или да си съдадеш сам модел, който ще бъде винаги в темпото което си свирил. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е ако в едно парче темпото се сменя няколко пъти: примерно 4 такта 120, 8 такта 180, 16 такта 220 и т.н. По време на запис, когато минат 4-те такта 120 бпм, в следващите 8, където са 180 клика автоматично да се смени и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами това е още по-лесно - отваряш си темпо трака и си задаваш точно кои тактове с какво темпо да са :) И клика ще следва заданието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А темпо трака може ли да се направи вирху вече съществуващи фрагменти, да речем 4 фуса. Ако не как се записва самия клик :think: ? Нещо не ми е много ясно самото създаване на темпо трака...

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко разяснение по въпроса.

Има два начина на изображение на темпо трака. Текстово и графично

(ctrl)+(:headbang: ще извади brouser, където може да намериш текстовото изображение. Като изпратиш курсора на желания такт на който искаш да дойде смяната на темпото и натиснеш бутона (add) ще получиш нов знак с ново темпо. Двоен клик и можеш да го промениш. Трябва да внимаваш за вида на темповата промяна (rank) или (jump). Първия вид ще промени темпото плавно от времето на предишната тактова промяна до новата, а втория ще смени темпото рязко.

Същото може да се направи и в графичния режим на темпо трака - (ctrl)+(t)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам следния проблем имам Кюбеис 3.0.2 и инсталирах и Уевс но като го пусна ми зарежда плъгина но ми дава празен сив прозорец и нямам възможност да настроивам каквото и да е.Проблема си е чисто графично .Някой ако знае как да го оправя тоя проблем моля да пише.

Имам Guitar rig 2 но някак все не мога да си докарам желания звук аз искам рок звук а Дистера е някак с по тежко звучене.Казаха ми че Уеивс ще ми допадне повече но за съжаление ми се появи тоя проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега инсталирах и Нуендо 3.2 вирсия същия проблем и при него след като зареда Уеивс и ми излиза сив прозорец като го моестя из екрана виждам настроиките но като го оставя пак всичко посивява.Ако някои има същия проблем моля да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелей човек направо ми падна камък от сърцето ще намеря някаква друга версия тая ми даде проблем при инсталация за някакъв длл не си спомням точно кой ама го оправих.Добре ама до тук след това тоя проблем който чесно ми бръкна там дето слънце не изгрява.Сега дано само попадна на грамотна версия и да си се кефя на Уейвс като хората.Мерси много за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, да почерпите: w

 

П.П. Довечера го махам, който свалил - свалил... <_>

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи оправих се с тоя проблем не смених Вуейвс.Проблема е бил във видеото ми аз съм с Радеон 9600про и го бях пуснал на куолити с антиалиасинг 2Х и от там идвал проблема сега като го пуснах на перформанс и си работи идеал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.