Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте ! Случайно някой да знае да има уроци или книги на български за CUBASE SX3, почти съм убеден че няма ама аз да попитам ....благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 83-ти път: не, няма.

И ако икаш да се занимаваш сериозно с тия неща седни и понаучи малко език. Английски да речем. Без него сме за никъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 83-ти път: не, няма.

И ако икаш да се занимаваш сериозно с тия неща седни и понаучи малко език. Английски да речем. Без него сме за никъде...

 

 

Оооо благодаря ти все пак...така и си знаех , не че не ползвам английски но не ми е като матерния...и все пак винаги съм казвал - аз съм българче.....това е в кръга на майтапа , благодаря още веднъж....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте.понеже въпросът ми е свързан с Cubase реших да го задам тук за да не отварям нова тема.

Питането ми е дали може да се сложи VST плъгин върху даден трак с който да се работи в реално време докато вървят всички останали тракове но пипайки корекциите на плъгина той да засяга само селектирания трак без останалите.Плъгин който да е закачен за канала и да влияе само на него но да могат да се променят корекциите докато вървят останалите писти и да засяга само канала на който е сложен.

дано да съм се изразил правилно.доста време цъках из програмата и не успях да го направя.може би е пред мен и е доста просто но...

 

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Случайно някой да знае да има уроци или книги на български за CUBASE SX3, почти съм убеден че няма ама аз да попитам ....благодаря предварително :thumbs_up:

 

Има такава книга!

 

Казва се КОМПЮТРИ И МУЗИКА (основи, технологии, обработка, композиране и запис) и е към 500 страници.

 

Издадена е от СофтПрес през 2003 г. и струва 25 лв

 

Сайта на издателството е www.soft-press.com

Там вероятно има телефони за връзка или за поръчка.

 

Успех в търсенето и ученето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

книгите на техническа тематика от край време са се оказали не особено ефективен начин за усвояване на материал

 

видео уроците са светлинни години напред, много по бързо се усвоява, много по бързо се напредва

 

вземи научи английски, няма да тие излишен, и далече не е само за гледане на уроци за кубейс :greenball:

инвестиция, която си заслужава

 

а представям си наще мамуни през 2003 година на какво ниво са били, и какви работи пише в тази книга... и на каква остаряла материална и софруерна база ще са тези писания, и как ще обясняват нещата по възможно най куция начин

 

имай го в предвид това, аз навремето минах през много книги така... и имам доста база за сравнение между различните форми на преподаване на материала

книгата бих я препоръчал само в случай че няма нищо друго... а то има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тъя книга от 2003 г. можеш да намериш по-скоро общообразователнодаващибледанасока неща, отколкото нещо по-конкретно. Доста динамична е компютърната сфера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам едно такова питане...

 

Възможно ли е в КюБейс като се отвори Key Editor (Piano Roll в сонар) да се чуват и другите тракове?

 

Възможно ли е в КюБейс при силното желание от моя страна да копирам и пастна ноти пак в Key Editor (Piano Roll в сонар) освен да маркирам само нотите да посоча примерно от 4 време на 3 такт до 2 време на 16 такт с така нареченото Rane selection което страано защо го има само в общия прозорец?

 

Всичко което го може Сонар....

 

Просто ми се наложи да прероботя едно миди в КюБейззззз

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта,

 

по втория ми въпрос...не мога да повярвам че са пропуснали тази удобна възможност за копиране и пастване....дали в четворката не са се сетили?

 

А сетих се че като пробвах начина в общия прозорец се получи нещо странно.След като копирах с Past time не се копира само селекцията ами целият трак се измести с 2 такта.Защо трябва да е толкова сложно и да боравя с 2 трака за да мога да копирам?Само заради това май пак се връщам към Сонар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип миди редактора на сонар е по добър и ако работиш повече с миди си струва.Но Cubase има много неща за цялостна обработка като едит, микс и мастеринг заради което аз лично не бих го заменил дори с легендарния протулс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе що лъжете човека. Имам книгата "Компютри и музика",ама става дума за Cubasis VST , а не за Cubase....разликата е от земята до небето.......

И е пълен дроп. На това ако кажеш книга :icon_shithappens:

Забранява се купуването и !!! Сериозно.

Аз мога да я преразкажа с един ред:

Бла бла бла, дръ дрън, ами то всъщност бла бла бла....

Поздрави :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, преди дни си купих една книга "Компютри и музика" с цел да записвам на компа , Може ли някой да ми помогне да намеря тази програма Cubasis VST В книгата има на български, стъпка по стъпка как се работи

skype: pg_motors

pg_motors@abv.bg

:offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.