Jump to content
Българският форум за музиканти

leegazzy-carvin-legacy-emulator


Recommended Posts

Аз не мисля, че му трябва настройка. Няма ли си ръководство?

Не видях никъде описание, как се ползва.

Вероятно трябва да завъртиш копчето в позиция за измерване на ток, а след това, не знам, може би трябва да натиснеш FUNC докато накъде на дисплея стане ясно, че медиш DC ток.

След това направи теста с измерване на тока на батерия 9V през резистор 10К, уредът трябва да покаж около 900 микроампера(напрежението на батерията, разделено на 10000).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До задънена улица.  Сприрам за известно време. :(

Главата ми изтрещя!

Явно, при мен няма да се получат нещата на 9в докато не минат няколко години в четене.

А тези майстори които пускат "фри" веро борд схеми, копиранит дословно, са пълни шегаджии!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, доста изнервен бях одеве :slap: Поемам въздъх, сипвам една бира и отначало. :whistle: Ако не с акъл, то с инат може ида стане!!!

Пусти му китари и ефекти...

Искам да благодаря на всички които пишат и най вече на Евтим за търпението и вниманието!!! :godbless:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да те питам - поразучи ли уреда. Примерно, ако завъртиш голямото копче в позиция A(за мерене на ток), как се сменя какво искаш да мериш (прав.променлив ток) - с копчето FUNC ли? Предполагам, че с копичето RANGE се сменят обхватите ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли от синьото копче Func? Аз имам сходен като визия уред и е от него копче, само че цвета е друг, а надписа е DC/AC и оттам се сменя във волтметър/амперметър режимите.

 

Range си е за обхватите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето видео. Захранване с 19в от лаптоп.

Така и не успях да измеря каквото и да е било. Явно съм пълен тъпак. Дори направих една платка от сайта http://www.runoffgroove.com/fetzervalve.html

https://www.youtube.com/watch?v=RwNNb7tbvqU&feature=youtu.be

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой друг да се пробва да направи тази "схема" :)
Интересни са ми резултатите!

Поздрави и благодаря на всички участващи!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Някой да е поръчвал платки за Dr.Boogie и други хай гейн ефекти ?

Бих купил ако някой има налични. Също и за други ефекти, Драйвове, буустери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, Карвина свири супер с правилните транзистори. Благодаря на Евтим за професионалното отношение.

Пуснал съм го на 18 в.

Сега новия проблем е високочестотните осцилации,  след като взех да го нареждам в кутия Хамънд.
 

Явно няма да е лесно.

С наличния гейн и плетката от кабели които излизат от едната страна на вероборда, проблемите са невероятни :)

Дори може да свириш като на Темирин като местиш кабели.... :hooray:

 

 

Моля, споделете вашите методи за екраниране, правилно замасяване. Екранирани кабели ? Какви видове има в БГ и кои са най-добри за да се избегне интерференцията.

 

Ще пусна свестни семпли тези дни, но извън кутията, че иначе е ужас! :blush:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ аз не съм поръчвал, но ако има печатен оригинал в нета, винаги могат да се направят. Ако този вариант те устройва, можеш да си харесаш няколко, и да ти ги ецна и разпробия. Пък, ако разполагаш с лазерен принтер, и ти можеш да се научиш да го правиш.

 

^Благодаря за хубавите думи!

Проблем на тези стрипборд лейаути (на тези ефекти) е, че жиците са наблизо.

Един от вариантите е, да ползваш екранирани кабели, или пък лентови кабели, като по неизползвани жици пуснеш земя, за да намалиш прослушването. Но входната и изходните (изход, тонстак) жици трябва да са много далече едни от други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!!!

Възможно ли е да се проектира на Карвина платка с правилен път на сигнала за да се избегне осцилация.

Може би с потенциометри директно монтирани на платката.

 

А ето и семпъл на Уамплер Плекси. Схемата проработи и с правилните фет транзистори биаснати на 4.5-6 волта

звучи ето така. Ползвам само волум контрола на китарата.

https://soundcloud.com/diminalbantov/dyi-plexi-drive

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Звучи много готино!

Може платката да се проектира така, че да няма толкова жици.

Например, потенциометрите може да са запоени на нея (или на две платки, които в кутийката на ефекта стоят вертикално и се държат на потенциометрите, а двете платки са свързани с лентов кабел, примерно.

Разбира се, прототипната работа винаги крие своите подводни камъни и понякога се изискват доработки, докато се направи добро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, намерих в Руски сайт. Нямам програма  с която да отворя проектния файл.
Искам да съм сигурен че няма промени, но е с 2 платки.

http://guitar-gear.ru/forum/index.php?app=forums&module=forums&section=attach&tid=2141

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е двуплатковия вариант:

 

Ето - компоненти:

 

leegazzy_comp_zpsatbu5k2r.png

 

 

Платка:

 

leegazzy_pcb_zpssqa13fpp.png

 

Платката и в двата случая е погледната от страната на компонентите. Всъщност, платките са две - това е вариантът от снимката по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.