Jump to content
Българският форум за музиканти

Стабилизиран токоизправител 1.5 V


Recommended Posts

Здравейте, откъде мога да си купя стабилизиран токоизправител 1.5 V, който да използвам вместо батерия AA 1.5 V, работеща в станция за безжичен микрофон?

 

Благодаря предварително.

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята, защото може да не е удачно решение.

Ако е само за поддържане на настройки няма идея.

Ако е за общо захранване, може да се използва, но тогава става въпрос за много нисък клас система.

 

ПП. Не знам дали може да се намери на пазара, но не е невъзможно да се направи.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://elimex.bg/product/52146/kit-k036-reguliruem-zahranvasht-blok-1-5-30v-1-5a.html

http://elimex.bg/product/50353/kit-k035-reguliruem-zahranvasht-blok1-5-12v-5a.html

И двете искат само траф и радиатор за чипа. С тримера се настройва желаното изходно напрежение.

Аз бих добавил още няколко елемента към схемата - кондензатор 100 микрофарада паралелно на тримера и два диода за разреждането му към входа на чипа. Също е добре да се добави керамичен 220-330 нанофарада на входа на чипа, а изходния кондензатор да се смени на поне 100-220 микрофарада.

Но щом се храни от една батерийка даденото устройство - мисля и с оригиналните елементи няма да има проблем, освен да се смени изходния елкетролит на 100 микрофарада.

Ако се сложи траф с 5-6 волта вторично и имаш консумация не повече от 100мА - може някое малко радиаторче за чипа за всеки случай, но и без радиатор ще устиска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от големината на желания изходен ток, може да се изработи и устройство, което се побира в обема на батерия от 1.5 волта, и да може да се поставя на нейно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е най-добрият вариант.

Аз така на работа ползвам слушалков усилвател FiiO, който е с една батерийка. Направил съм си с LM317 стабилизаторче, което влиза на мястото на батерийката, захранвано от адаптер за телефон Нокиа, който мисля беше на 3,6 волта даже, а не на 5 волта. И не е гасено от контакта повече от половин година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.