Jump to content
Българският форум за музиканти

M-audio - Audiophile 192


alis

Recommended Posts

M-AUDIO - Audiophile 192 - High-Definition 4-in-4-out Audio Card with Digital I-O and MIDI

 

Тази карта заслужава ли си?Или кажете кое е най-доброто решение за профи карта на цена около 180 евро.

 

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или кажете кое е най-доброто решение за профи карта на цена около 180 евро.

Няма такова понятие "профи" за 180 евро за съжаление...

 

Иначе EMU1212M е доста добра за тези пари:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе EMU1212M е доста добра за тези пари:godbless:

Тука май Creative имаха нещо общо?

А това не ми харесва ама хич :think:

Нещо друго можеш ли да препоръчаш от този ценови клас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам М-аудиото от година близо вече.Супер си е.Какво друго да ти кажа освен че върши работа :godbless: Вкарвам синтито през нея на 24/88 в СОНАР и качеството е перфектно.Няма закъснение за ВСТ.Екстра си е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе EMU1212M е доста добра за тези пари:godbless:

Тука май Creative имаха нещо общо?

А това не ми харесва ама хич :think:

Нещо друго можеш ли да препоръчаш от този ценови клас?

свен, че са собственици на ЕМУ, картите няма много общо (сега малко очаквам да се намесят един куп народ, които да обясняват к'во са чели някъде че не знам си какво им било еднакво и т.н. - на звук поне не са еднакви :blink: ) . Картата е много добра за парите си.

 

 

Нещо друго - RME :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EMU1212 теоретично е с много яки конвертори (били същите като на незнам си коя си серия на Protools). Освен това е доста по-шаренко, има си DSP и т.н.

 

Audiophile 192 от друга страна е страшно сиво - няма DSP, миксера е безкрайно простичък и т.н - аз лично това му харесвам. Звукът му също много ме кефи, но не съм имал възможност да правя сравнение на моя компютър между него и ЕМУ-то или друга полупрофесионална карта.

 

Това, което може да се окаже проблем при Аудиофила е, че поддържа само pro ниво (т.е. +4 dB) и ако източниците ти са с т.нар. consumer ниво ( т.е. -10 dB), ще ти е трудно да записваш без шум.

 

При ЕМУ-то пък драйверите имаха някакви проблемчета преди време, вероятно вече са оправени.

 

Като цяло може би е по-добре да се насочиш към EMU1212, освен яко нямаш ясна концепция за цялата схема - т.е. да знаеш, че винаги ще минаваш през предусилватели, които вадят +4 dB на изхода и т.н. А и DSP-то може да ти е забавно в началото, макар че после вероятно ще го анатемосаш :godbless:

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което може да се окаже проблем при Аудиофила е, че поддържа само pro ниво (т.е. +4 dB) и ако източниците ти са с т.нар. consumer ниво ( т.е. -10 dB), ще ти е трудно да записваш без шум.

Ако се използва това:

LINE 6 TONE PORT UX2 + STUDIO PROJECTS-VTB1 TUBE PREAMP+AUDIOPHILE 192

 

 

Аудиофила върши ли работа в случая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено да - не само, че VTB-1 е с +4 dB на изхода, но и изхода му е балансиран - какъвто е входа на Аудиофила - .т.е perfect match :curse:

 

Въпреки това, разгледай EMU1212 като вариант - мисля, че Алмар ги внасят. Повечето хора тук са с такава карта, хората с Audiophile тук сме малцинство :)

 

Това, което мен ме спря да си купя EMU-то беше:

 

1. Драйверите по него време бяха нестабилни, а това най-много ме притесняваше

2. Нямаше я картата и трябваше да се чака

3. Беше по-скъпа

4. Шаренията в софтуера и не ми допада

5. DSP-то не е лошо, но е реално неизползвамо - т.е. става, но надали би го ползвал вместо някой добър софтуерен плъгин.

 

Сега ЕМУ до колкото знам са изкарали доста стабилни драйвери, така че основният недостатък (поне за мен по онова време) отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.