Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за това кубе?


BuGZ

Recommended Posts

Значи, така стоят нещата. Свиря на китара от 2 години, преди 5 месеца преминах "на ток", ходя на учител. Преди няколко дена си купих Squier Showmaster HSS, но трябва да си купя и кубе. <_<

 

След много ровичкане из нета, и разпитване на познати се спрях на модела Laney LX35R. Днес ходих до xxxx, пробвах чудото и горе-доле ми хареса :happy: . Решил съм да го купя ( е, още оправям въпроса със финансите ). Какво мислите за това кубе, заслужава ли си парите?

 

ПС: Отговор на често задавани въпроси: Свиря предимно рок, понякога го удрям и на Металика, свиря в домашни условия, евентуално и с група.

 

10х предварително :unsure::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^10х предварително <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

30 вата 10 инчов говорител е :

 

прекалено силен за вкъщи

 

прекалено слаб за репетиция с барабани

 

моя съвет:

 

купи си ефтино практис ампче за у вас

 

или си купи 50 вата 12 инчов

 

 

тва кубе е като къс и дебел ***

 

хем къс да не стига хем дебел да боли

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими за репетиция с барабни си прав - ако е метьл -ще се губи,

но защо да е силно за репетиция вкьщи,

просто няма да го усилва докрай

а 10 ка говорител винаги е за предпочитане пред 8- ца

 

на мен ми се заформя да взема подобен английски амп

Сешьн - 30 вата с 10 инчов говорител

така ,че в скоро време ще си посвиря с такьв

(а сьм имал 30 ватов маршал -с 10ка -и за вкьщи беше екстра - вярно на репетиция сьс Спас (барабниста дето сега е с Мастило) се загуби)

пьрво ще си поиграя с него, пьк после може да го продам или да го пусна за бартер срещу по голямия Сешьн с 12 инчов говорител и да доплатя

(отдавна ми е мерак за тази фирма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен събери повечко кинти за нещо по-голямо.

Сега искаш за вкъщи кубе. ОК!!! После ще искаш да свириш с барабанист, китарист и т.н. а това няма да е достатъчно силно....

Иначе относно кубето - незнам, не съм го чувал. Щом ти задоволява нуждите и имаш съпответната сума.... ти си човека....

 

Поздрави

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(а сьм имал 30 ватов маршал -с 10ка -и за вкьщи беше екстра - вярно на репетиция сьс Спас (барабниста дето сега е с Мастило) се загуби)

 

Ами като знам как падат стойки на чинели по време на репетиция с Пачо кое кубе няма да се загуби...то няма такова. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш на тресня, и ти харесва как звучи - взимай го.

Ако държиш на всяка цена да си изгубиш слуха, вземи си най-добре 100W усилвател. Така ако сте двама китаристи, може и другия да вземе 100W усилвател, и да си правите конкуренция по сила на звука.

По принцип 50W не е лош избор, но не знам каква е разликата в цената между 30W и 50W усилвател. Съветвам те, ако мислиш да го разнасяш по репетиции, да не се изхвърляш с неща като 2x12 и подобни. 12-инчовия говорител ще звучи по-плътно и обемно от 10-инчовия, който от своя страна ще звучи по-стегнато и остро. Също така зависи дали там, където ще свириш ще ти озвучават ампа или не.

 

Съвета ми е - вземи това, което ти звучи по-добре.

Няма особена разлика между 30W и 50W усилвател. Единствено размера и типа на говорителя ще направи разлика в звука. 12 инчовия говорител, както писах ще звучи по-плътно, басово, "голямо", но пък от друга страна, по-малкия говорител ще е по - остър, пронизващ, и проникващ в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаиде сега къде сложи BEHRINGER до Laney

 

мисля че са на различни стъпълца тея двете изделия

абе някой и за SQUIER-а беше казал така,ама сега не ме оставят намира да го купуват.иначе сам знаеш,че каквато китара или дарак да си купиш-не ги продават с пръсти! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.