Jump to content
Българският форум за музиканти

EMG Active 81/85 switch


Slacoth

Recommended Posts

За батерии бих препоръчал - Uniross зареждащи се, по 15-тина лева бройката, например от Вали.бг. Държат 5-6 месеца, зареждаш за няколко часа и айде пак. МНОГО по-евтино, а и по-екологично! :)

Да поясня, че това не е от старите зареждащи се, това е от тези с нисък саморазряд, тип Eneloop технологията на Sanyo (но те нямат 9-волтови). Тези Uniross са добри, познават се по табелката Hyrbio (това е тяхната технология) + това, че идват заредени.

Зарядни има за 10-15 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря изключително с активни ЕМГ-та (7-8 китари имам с такива адаптери) и това от години наред. Проблема ме озадъчава. Ако не е от ключето, то тогава дано смяната на батерията да помогне. И аз за друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е в ключето, дали адаптера стопля бавно :) Свършиха ми идеите.

Явно трудно пали при слаб ток. Възможно е така да си е произведен с дефект. Имама тази конфигурация на корейски LP с троен ключ и нама такъв проблем с обикновена батерия . Новата качествена батерия ще ти даде по силен ток, но най добре ги пусни на 18 волта ... издържат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните ми наблюдения са следните.

Първо да кажа, че напоследък пускам китарата веднъж на 2-3 дни за по 20-30 минути.

През почивните дни имах възможност по-често да посягам към китарата и устатових следното нещо.

В събота сутринта ситуацията беше обичайната - включвам кабела бриджа работи, нека се включи след повторното му прецъкване - говорим за части от секундата.Май тогава пуснах и темата.

Към обяд обаче пак я включвах и всичко си заработи от раз.Така беше и привечер, а също и в неделя.

Даже в неделя преди да ръчна кабела нарочно първо смених ключа на нек позиция и всичко пак си беше ок.

Батерията още не съм я сменил с по-хубава.

Явно (дано не кажа някоя глупост) бобината на адаптера се разрежда, когато не се ползва над определен брой часове.

Не мисля, че има проблем с него, защото си работи много чисто и вади чудесен звук.

 

Все пак ще взема една по-добра батерия, няма да се излагам пред китарата.

 

Благодаря за съветите.

:cheers2:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.