Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Pickups


ivilharski

Recommended Posts

Търся решение за адаптрите на една от китарите ми "Yamaha Studio Lord". Инструмента е 32 годишен и е изключително копие на Les Paul. Проблема е, че само "нек" адаптера е оригинален, изглежда като Димарцио, а Ямаха не могат да ми отговорят какви адаптри са използвали за тези китари през 74 година! Оригиналния адаптер (поне аз го мисля за такъв) звучи изключително! Но "колегата му" при бриджа загрозява картинката :)

Няма да пожаля средства за винтидж инструмента си, чиито достойнства нямам за цел да изтъквам тук.

Малко съм предубеден към това адаптрите да не са комплект и се чудя дали мога да сменя само "бриджа" или по-добре и двата и с какви?

Благодаря за всяко адекватно мнение, какви адаптри биха паснали на китара от ранга на Гибсон Лес Пол!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иване - най добре биха си паснали адаптери гибсьн-ще ти сруват и най скьпо

 

сеймьр дьнкан и димарзио са сьщо добра алтернатива

даже вече и на 2 -те марки - на сайтовете им има саунд семпли

 

за да разбереш дали твоят сменен бридж адаптер е димарзио - просто го извади - ако е димарзио - това ще е издьбано на долната метална плочка

и ще пише модел ДП еди кой си -

иначе не е димарзио

сещам се за Сеймьр Дьнкан Антик серията - прочети и за нея

 

(ПС - щеше да ме свьразваш с басист - какво стана)

и вземи прасни една снимка на тази китара - за пьрви пьт чувам за такьв модел - и сьм много любопитен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,§е доколкото искаш китарата ти да звучи възможно близо до Гибсън,най добре би било да си вземеш Гибсън адаптер 490т или Бърстбъкър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... и аз си мисля най-вече за Гибсонски адаптри, но и там не е лесно да прецениш каква точно модификация...

За Alnico Pro II наистина звучи добре! А и Слаш и Джеф Тамелиер са ми от любимите! Дали обаче ще си пасне с "нек"-а ми, няма как да стане ясно предварително :)

Тони проверих адаптера, за който се съмнявах, че е Димарцио и нищо не пишеше отдолу, но е много вехт :D

(за басиста, нещо не става копелето, ж некъф друг филм е, sorry)

 

Явно ще се ориентирам към комплект Humbuckers, които да вървят добре заедно.

Тук мога да поясня, че стиловите ми интереси са ситуирани в пространството между Фънк-а, Джаз-а и Рок-а. (Универсално решение ще ми е необходимо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.