Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

еми отиваш ипробваш бе човек! ако ти хареса - взимаш. ако не - не взимаш. просто не ми е ясно какво искаш - ходиш често по участия ли или какво? какво е сегашното ти оборудване? с едно камйонче и един кабинет симулатор озвучаване не става. нема да стане така че отиваш боцваш ги в някой пулт и мирясваш. на ралични места и в различни апаратури всичко звучи различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Вижте сега, ако говорим за свирене на живо, качеството на звука по нашите клубове е ужасяващо, без значение дали свирите с 4х12 Маршал усилвател, Меса Буги, или ЛАТ. Моето мнение, е че добър е всеки звук, в който има нещо музикално. Едни хора си харесват един звук - други-друг. Това дали китарата ще звучи добре зависи освен от апаратурата и озвучителя, също така и от останалите музиканти, а и от свирещия. За да звучи добре китарата, трябва в цялостното звучене да има "място" за нея, в честотен и динамичен смисъл. Дори едно съвсем скромно педалче и спийкър симулация, със някакъв подходящо звучащ времеви ефект(ехо, реверб), би могло да звучи направо страхотно в сравнение с най-якото кубе, настроено безвкусно, само ако музикантите предварително са си настроили всичко, така че да звучи добре, както и трябва те да знаят как да свирят(не само като техника, а като емоция, динамика, не трябва всеки да се опитва се чува на всяка цена, и да иска да се чува). В определен момент от изпълнението обикновено има 1 водещ глас(вокал, соло), другите са фон, баса е "основа", барабаните просто отброяват. Ако всеки се опитва да се прави на "шефа" във всеки един момент, наистина ще е необходима техника за 100000 долара, за да може изпълнението да звучи добре. Ако музикантите имат добър усет за това как да свирят, добър звук може да се постигне и за по-малко пари. Разбира се, не е зле да имаш яка техника, но тя не предопределя на всяка цена добрия звук. Дори ефект, който сам звучи зле, би могъл сравнително добре да се вмести в определена звукова картина. Затова просто си изберете ефекти, които ви харесват, и обичете да свирите с тях. И се стремете да свирите с музикални хора. Дори един барабанист тип "блъскач" е в състояние напълно да задръсти музикалната картина и да съсипе прекрасния звук на вашия $3000 усилвател, пък за вокала да не говорим(той уж е главният водещ глас, пък за него обикновено нищо не остава в картината от барабанисти, китаристи, басисти, клавиристи...).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми отиваш ипробваш бе човек! ако ти хареса - взимаш. ако не - не взимаш. просто не ми е ясно какво искаш - ходиш често по участия ли или какво? какво е сегашното ти оборудване? с едно камйонче и един кабинет симулатор озвучаване не става. нема да стане така че отиваш боцваш ги в някой пулт и мирясваш. на ралични места и в различни апаратури всичко звучи различно

...да бе представяш ли си...наистина ми се случва да свиря по разни участия и както ми е потръгнало ще ми се налага да свиря във все повече и по разнообразни градове...не мисля че е уместно да бъда подценявам задето задавам елементарен въпрос...иначе доскоро имах усилвател VMB tube classic и заедно с моя BOSS MT2 Metal Zone вадех точното звучене което търсех за себе си...обаче мъкненето на усилвател по други градове и държави наистина е НЕВЪЗМОЖНО...или поне доста трудно осъществимо което именно ме кара да турся разумна алтернатива а не от любов към симулацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май спикър симулаторите на пазара не са мн. добри, по схеми от нета има доста добра симулация - Евтим да каже, схемата е с 40-50 операционни усилватела (стандартен дистер е с 1-2), само че не се продава ами трябва да си намериш някой да ти я прави и определено няма да излезе евтино, и все пак си остава симулация.

Аз ползвам правен от мене спикър симулатор за да свиря към пулт, саунд карта или хи-фи амп, доволен съм от звука - в комбинация с ламповия ми преамп е в пъти по-добър от всякви процесори, но както се каза друго си е кубето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...ей за това ставаше въпрос...благодаря ти за отзивчивостта...като търси човек колегиален съвет да се намери някой да не го третира като малоумен...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, никой не е казал че въпроса ти е малоумен. опитахме се да ти обясним каква е реалността ;) а оттам нататък ти преценяваш как ще се озвучаваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, никой не е казал че въпроса ти е малоумен. опитахме се да ти обясним каква е реалността ;) а оттам нататък ти преценяваш как ще се озвучаваш ;)

...добре бе човек ама сериозно ли мислиш че не съм наясно каква е реалността...наистина хубав звук може да се постигне с качествен модел усилвател единствено така че да кърти цялата вселена...нямам капка съмнение по този въупрос...обаче съществува една друга реалност в която китариста заедно с целия си нелек багаж му се налага да се мъкне по влакове, метро, автобуси, леки автомобили и дори пеша заедно с цялата си банда плюс менаджер по градове и държави...та в тази именно реалност повярвай ми и за теб би било немислимо да искаш да мъкнеш своя възтежък усилвател...даже не би си го и помислил...всъщност се чудиш дали да си вземеш тениска или чорапи 'щото в сака ти няма място...а не във всеки клуб и не във всеки град могат да ти подсигурят прилично кубе на сцената...повечето не могат...и като се налага да се свири с каквото и да е при минимум полезно време за саундчек...който понякога се налага да започне в момента в които се изсипе човек претрепал се от пътуване във влака...та ака си на тоя хал дали не би избрал да пренебрегеш усета си за съвършенство и да се задоволиш с това което би могъл да носиш...такава е реалността в която аз живея...и от опит знам че доста музиканти не само в България ами и в цяла источна Европа са в подобно положение...не всеяка група може да си позволи да има ван...а и пътуването с ван е далеч по-неизгодно по ред причини...та идеята ми е че вероятно за много хора тази алтернатива би била решаваща при избора на дист...каквото е заглавието на настоящата тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е хубаво :band1: не разбирам защо се пениш толкова. в такъв случай за теб е най-добре някой компактен процесор. щом си готов на компромис спрямо звука, но искаш да е портативно - вземи си нещо от рода на Вамп - даже си има чантичка, в която слагаш всичко. или още по-добре Лайн6 под - някои съфорумци имат такива и нека те да изкажат мнение. това мога да ти предложа като вариант :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е хубаво :band1: не разбирам защо се пениш толкова. в такъв случай за теб е най-добре някой компактен процесор. щом си готов на компромис спрямо звука, но искаш да е портативно - вземи си нещо от рода на Вамп - даже си има чантичка, в която слагаш всичко. или още по-добре Лайн6 под - някои съфорумци имат такива и нека те да изкажат мнение. това мога да ти предложа като вариант :band1:

...ааа...ей това е мъжка приказка...ей такива неща ми се ще да видя...всъщност съм пробвал V-amp ама компромиса със звученето ми идва в повече...освен това пуска някакъв отвратителен шум...а ако има нещо което да не мога да понеса това е именно шума...иначе не съм се засегнал нито съм искал тебе да засегна...просто си дебатирам и исках да ти обърна внимание върху аргоментите ми които не са никак маловажни...иначе вярвам че истината се ражда в спора и затова са тия форуми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно всичко е въпрос на настройки. не е проблем да се озвучаваш единствено и само с Вамп. има един китарист Бургазлия - Зоро - може да ви е познат - преди го боцваше директно в пулта и си звучеше

относно шума - там са други факторите вече - китара, кабели, електромагнитни полета по сцената, лошо заземяване..... :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
принципно всичко е въпрос на настройки. не е проблем да се озвучаваш единствено и само с Вамп. има един китарист Бургазлия - Зоро - може да ви е познат - преди го боцваше директно в пулта и си звучеше

относно шума - там са други факторите вече - китара, кабели, електромагнитни полета по сцената, лошо заземяване..... :band1:

...ами едва ли е от кабелите и адаптерите...кабелите ми са Proel а адаптерите Axis на Ibanez...не че са най-чудесните на света ама поне не вкарват шумове...китарката ми беше инспектирана лично от Владо Балев когато се съветвах с наго дали си струва да я обзаведа с Di Marzio...както и да е аз сега планирам да направя следната система:BOSS MT-2 Metal Zone + BOSS NS-2 Noise Suppressor + BEHRINGER DI box...отделно Евтим почти се е навил да създаде един малък шедйовър за мен без дори да ме познава лично...та като станат тия неща и ги пробвам на живо ще ви споделя как стоят работите с директното узвучаване...лопото е че трябва да се съобразя с мнението на бъдещия ни втори китарист а още не е ясно кой ще бъде той...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами в такъв случай хвани някой да ти направи лампов предусилвател с 2-3 лампи - става доста компактно и спикър симулатор (може и да се вгради в преампа). Има ли лампи във веригата, звука почва да прилича на истински

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами в такъв случай хвани някой да ти направи лампов предусилвател с 2-3 лампи - става доста компактно и спикър симулатор (може и да се вгради в преампа). Има ли лампи във веригата, звука почва да прилича на истински

...Ве4е съм хванал Евтим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.