Jump to content
Българският форум за музиканти

каква саунд карта ми е нужна


kolio_k

Recommended Posts

Здравейте,скоро си купих нов лаптоп,старият беше доста слаб,затова не съм се интересувал от свирене на живо или използването на комп.за нещо повече от простички домашни записи

 

Та на въпроса.Лаптопа е с процесор Intel Centrino Duo 1,66 мгх и има рам 1024 мгб.Надявам се някой да ми посочи адекватна външна саунскарта(usb 2 ili Firewire),която да върши работа за свирене на живо с лаптопа и ползването му като мулти ефект(чрез VST).

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо,за парите според мене нищо не може да надмине новата E-MU 1616M:

p32773b.jpg

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного ти благодаря Владо ама имам един проблем.Лаптопа е много нов и няма нормален PCMCIA слот а някакзв по малзк,който то§но сега се опитват да въведат .Така че не бих могъл да се възползвам от тази.Интересуват ме FireWire i USB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 24/192 е важно то може би тази е удачна:

FA66-large.jpg

ако 24/96 е ОК,то това би свършило работата:

FireBox-large.jpg

 

Владо

 

едит:естествено,парите са от значение-има неща на RME,които са страхотни,но по-скъпи

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на берингер има една FireWire - коелгата wessy има такава и е доста доволен от нея - мисля че от щатите са му я пратили. за тези, които продават тук - чух че са проблемни - както всичко евтино, внасяно в България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в такъв случай ако не ти се дават пари за по-ксъпа може да погледнеш тази......отзивите за нея са добри - няма шум, доста добра динамика.....

само че тя е без преамп - тоест ако ще записваш микрофон или директно плъгната китара ще ти трябва преамп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RME... <_>

Може би Fireface 400 - с доста повече I/O отколкото ще ти трябва вероятно, но в един момент никога не са излишни повечко входове/изходи:angry: Стабилна, ниска латенция, добри конвертори.

 

Presonus Firebox-a също може да му се хвърли поглед, though :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички,вече имам повече от достатъчно информация за картите.

 

Лаптопа е достатъчно свястен надявам се или....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще свърши работа :lol:

 

Но слабото място на лаптопите всъщност не е процесора или РАМ-а (макар че на теб щом ти трябва за свирене в реално време това е най-важното), а дисковете. Просто, за да пестят ток&пари (за бързи малки дискове) повечето са с дискове на 5400 РПМ, което за съвременните аудио софтуери е доста малко. Диск от 7200 РПМ та вкл. и 10000РПМ е силно препоръчителен, ако искаш и това да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.