Jump to content
Българският форум за музиканти

Дигитално пиано


a_c_

Recommended Posts

Имам малко тъп въпрос колко издържа едно дигитално пиано? 
В смисъл за свирене в къщи работно. 
Имам 2 деца и свиренето на акустичното ми пиано е мираж. Възможно е единствено свирене на слушалки. Затова се замислих да продам Беларуса и да си взема дигитално пиано. 
Да акустичното пиано няма равно усещането е различно и тн, но за какво ми е пиано на което няма да мога да свиря ( когато е в нормално време за съседите не мога ) 

И какво дигитално пиано да взема абсолютния максим ми е 1300лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това ли имаш предвид 

Tук пише CDP 120 то различно ли е.

http://www.audio-factor.eu/onlineshop/index.php?page=product&pid=2890

Къде от България може да се купи модела, който си посочил

Редактирано от a_c_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Ямаха.

Познавам други пианисти, които като теб казват,че акустичното пиано няма равно и тн.

Аз като музикален любител съм имал удоволствието да слушам виенски роял пред мен.

На практика, повечето пианисти са в твоето положение и първо с акустично пиано звучи силно като акустично ниво, второ изисква настройка и трето заема място.

Според мен, от клиповете които гледам по ютюб, провилното решение е да се вземе висок клас ел пиано.

И така ще може да свириш по много и когато поискаш, на каквото ниво искаш или адекватно спрямо часа.

Лошата новина е, че на хубавите дигитални пиана цените започват от 3 хиляди евро до към 12 000 евро.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не помислиш за една хубава MIDI-клавиатура и софтуерно пиано (чрез PC)?

Може би ще излезе по-евтино, а и изборът на инструменти е доста голям. Ще можеш да свириш чрез компютъра, със слушалки.

 

Има прекрасни реалистични инструменти, например  рояли - Orange Tree  Rosewood Grand или True Pianos. Има и няколко много добри безплатни виртуални инструменти.

 

Salamander Grand Piano например е чудесен и напълно безплатен роял. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI - клавиатурата не е добро решение в моя случай, защото колкото и компютри да имаме в къщи с 2 подрастващи деца, все ще има желаещи за компютър и това ще ми ограничи свиренето :( Предпочитам да е назависимо. Аз да си действам те да си се занимават. Пък то едно дигитално пиано почти винаги се свързва и с компютър, ако ми дотрябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Ееее тези Каваи какво чудо са сътворили!!!!!!!!!!!!  Направо съм във възторг и ходя 2 метра над земята.
Инструмента има някакво подобрения с които реагира по-добре от моето беларусче на светлинни години. Сега мога със чиста съвест да се разделя с Беларусчето без да рева ( макар че вече поревах за него доста) 
Само че харесах този каваи CN34. 
ES 100 ми се видя много сложно с тази липса на дисплей и ползване на самите клавиши на пианото иначе и то си е хубаво. 

Редактирано от a_c_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.