Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за акустична китара


shtrexa

Recommended Posts

Здравейте!

Искам да си купувам висок клас акустична китара и не знам точно на какво да се спра.

Гледам серията Compass на Yamaha и ми харесва идеята, вместо пиезо, да има микрофон в кутията, който да изкарва истинския звук на китарата, отколкото пиезото, което улавя само вибрациите на струните и малко от тялото. Поправете ме ако не съм прав.

Вие имате ли наблюдения над тези китари?

Малко съм объркан откъм избор и затова се обръщам към вас за препоръки.

Благодаря ви! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висок клас акустична китара е например ето тази (плюс още няколко десетки лютиера/марки):

http://www.dreamguitars.com/detail/3599-sheppard_ave_maria_9592/

Споменатата серия на Ямаха (в зависимост от модела) е нелош инструмент, но в никакъв случай не е "висок клас акустична китара".

Електрониката им между другото никак не е лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно съм пропуснал да напиша, че търся китара с метални струни за поп и рок, не фламенко или класическа и под вискок клас нямам предвид китара за 10 000$, но знам, че това е наистина висок клас китара. Търся нещо до 2000 лева, което да радва ухото и да ми върши работа при студийни записи и живи изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 2000 лв. не е висок клас, а донякъде приличен инструмент. Също бихф ти препоръчал да озвучаваш китарата с микрофон, но тоя не е м "кутията", а на стойка. Разгледай каталота на Томан, там има добри предложения рамките на 1000€ и си я поръчай в Динакорд, плаща се в левове по курса на деня, без оскъпяване. Оставяш някакво капаро, остоналото след като прегледаи, пробваш и одобриш поръчката. Гледай тук и си харесай нещо.

 

http://www.thomann.de/de/westerngitarren.html

 

Като се спреш на нещо, дай линк за да го обсъдим. Нали искаш помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.