Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис на барабани


maringtr

Recommended Posts

Има ли някакви евтини варианти за озвучаване/записване на барабани - това ще рече евтини микрофони, които не са непременно предназначени само за чинели, каса, томове и т.н. Нека всеки сподели опита си ако е записвал барабани с по-нисък бюджет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако барабанистът, барабаните и помещението са добри можеш да минеш с един руум микрофон и толкоз...неа майтап

 

все пак зависи дали е "запис" или "демо" :mellow:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се сещам един не особено скъп вариант - в студио :mellow:

Със сигурност записа на цял албум ще ти излезе по-ефтино от ефтината техника, която можеш да купиш за тези пари :blink:

Е, друг е въпроса ако си решил ти да правиш студио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях решил да си правя, но ми е ясно колко още пари трябва да набутам за да изкарам саунда, който искам... Затова се примирявам с по-лошо качество на звука, но все пак някакво качество... Конкретно в момента барабаните ми трябват само за 1 парче, защото ми писна от семплирани барабани, а парчето си го правим за кеф и не ми се ще да се влиза в студио само заради барабаните. Не знам. Това за руум микрофона ще го пробвам, трябва да е кондензаторен нали? Иначе и за студиото мога да помисля, ако не стане в домашните условия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой каза, че трябва да е кондензаторен? Щом говорим за ограничен бюджет 2 динамични (прилични) микрофона ще ти свършат работа. А за "барабани в къщно студио"....не ми се мисли каква звукоизолация трябва да правиш, освен ако не си в самостоятелна къща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запиши ги с кви да е микрофони, но на отделни писти и после използвай Drumagog на всеки канал - това е евтин начин за получаване на оптимално качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си какво ще стане ако направя примерно няколко записа, като при всеки миквам различен барабан... Е вярно барабаниста ще трябва да изсвири всичко 6-7 пъти, но дали няма резултата да е по-добър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен това не е особено добър вариант, освен ако барабаниста не е супер добър и да изсвири всичко 1:1 и то цели 6-7 пъти... :think:

Все си мисля, че тук-там може да заклати малко (и то на различни моменти при отделните записи) и като цяло има опастност да се получат леки (но доловими) разминавания в барабаните.

П.П. Всъщност що наистина не провериш в студио (или достатъчно добре оборудвана репетиционна) колко ще ти вземат за запис на 1 парче на барабани... В Президент студио мисля, че добре озвучаваха тъпаните... а заплащането май си е същото като при обикновена репетиция (5-6 лв.)... освен ако аз не се бъркам нещо. :godbless:

Редактирано от icho7ryches
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм да и ти си прав :think:

 

Може и да пробваме в президент, лошото е че цялата продукция я правим по Интернет, и барабаните смятаме да ги оставим за най-накрая та ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попрочетох това-онова в Интернет, стигнах до заключение, че самата акустика на помещението ще създаде допълнителни проблеми. Притеснява ме, че стените ревербират твърде много, и буустват ниските, чудя се дали ако така да се кажа обградя барабаните с един параван от тежки завеси или подобен "материал" ще постигна по-добър звук при запис. Също така от различните статии, които прочетох стигам до заключение, че мога да постигна желания звук с помощта на 2 кондензаторни (разположени над сета) и 2 динамични микрофона. (1 за касата и 1 за соло барабанчето) Разполагам с 2 динамични микрофона, и смятам за целта да наема отнякъде 2 кондензаторни за записите (нека ако някой дава под наем ми пиши на лично). Ами това е ще се радвам на още коментари, да видим дали съм стигнал до правилни заключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си какво ще стане ако направя примерно няколко записа, като при всеки миквам различен барабан... Е вярно барабаниста ще трябва да изсвири всичко 6-7 пъти, но дали няма резултата да е по-добър?

копеле, ти си робовладелец :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той момчето му се свири и е издръжлив, вие не го мислете :D Сериозно, Кацко, ще се радвам да чуя мнението ти за по-горния ми пост...

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли най добрият варият като цена, да посъбереш от разни друшки,

по качествени микрофончета , от друго приателче взимаш пулт и

готово :)

после в кръчмата каса бира и всичко ти излиза колкото каса бира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dark това с барабаниста може да стане само ако барабните са ти нотирани както и на вси4ки останали в групата, и вси4ки мо тамо изпълняват написаното

 

А барабниста ти трябва да е на ниво Стоян Янкулов зад може от раз да направи това което си намислил! :)

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той момчето му се свири и е издръжлив, вие не го мислете :) Сериозно, Кацко, ще се радвам да чуя мнението ти за по-горния ми пост...

ми честно казано не мисля че така става...

да оставим настрана че е трудно да се изсвири 2 пъти съвсем едно и също, да оставим настрана времето което ще отнеме , а е задължително тва да е в един ден за да носят барабаните същото "настроение", но не ми е ясно как ще се справиш с прослушването от останалия сет, трябва ползваш доста компресия, вероятно ще се налага да "рисуваш" барабани и удари там където ги няма да редактираш и т.н. тъй като и на добри барабанисти се "реди".в общи линии тотално неосъществимо като искане за добър краен резултат...

 

ако барабанистът е добър или поне си знае парчето исвири с някаква прилична динамика наистина може да ти стигнат 1-2 микрофона,зависи качеството което гониш...

 

друго - вярвай ми записи като за демо стават с почти всякакви микрофони, демек спокойно можеш да ползваш като примерен вариант 3 динамични - 1 за каса и 2 за стерео овърхеди като казваш на барабаниста да млати яко барабанче и томове и да не се изсилва с чинели..примерно де.

 

варианти много а и други могат да ти дадат по-добър съвет от мен..препоръчвам ти да видиш с какво разполагаш като техника - барабани, помещение и микрофони и след това да питаш с конкретната апаратура какво горе-долу може да се постигне :read:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.