Jump to content
Българският форум за музиканти

Как държите перцето?


AXE

Recommended Posts

"като върха е перпендикулярен на струните"

 

Много пъти съм го чувал това и така и не ми става ясно кво се има впредвид?!?!

 

Перпендикулярно, как? Като се разглеждат струните като една плоскост и спрямо нея или като се следва дължината на струните и спрямо нея???

 

А са, де!?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма правилно - има удобно!

Опитвайте се да свирите това което искате и си намерете най- удобната "поза" на перото в ръката ви. Виждал съм к'ви ли не луди захвати. Човек може да се научи как да държи перото (примерно със среден и кутре ;) ) и да свири, ама не е необходимо. По- добре намерете най- подходящата позиция като експериментирате ;) и после споделете как свирите вие :P

Аз свиря по най- елементарния начин - палец и показалец като опирам кутрето в тялото на китарата и бича като луд. Позицията на перото ми спрямо струните се мени от около 45 градусов наклон спрямо равнина перпендикулярна на равнината на тялото на китарата, минава през 0 градусов наклон спрямо същата равнина (т.е. идва перпендикулярно на тялото на китарата) и достига до -45 градуса (т.е. от другата страна на тази равнина) според зависи какво искам да изсвиря. Отработил съм си въртеливи движения само на пръстите с които държа перото и ми е супер удобно (в началото не беше). Това е ;) Надявам се да съм обяснил разбираемо как свиря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перпендикулярно, как? Като се разглеждат струните като една плоскост и спрямо нея или като се следва дължината на струните и спрямо нея???

Ами малко ме обърка с тоя въпрос, щото за мене е едно и също дето го каза :P

Перпендикулярно спрямо дължината на струната... Така мисля е правилно да се изразя :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма правилно - има удобно!

Опитвайте се да свирите това което искате и си намерете най- удобната "поза" на перото в ръката ви. Виждал съм к'ви ли не луди захвати. Човек може да се научи как да държи перото (примерно със среден и кутре ;) ) и да свири, ама не е необходимо. По- добре намерете най- подходящата позиция като експериментирате :P и после споделете как свирите вие ;)

Аз свиря по най- елементарния начин - палец и показалец като опирам кутрето в тялото на китарата и бича като луд. Позицията на перото ми спрямо струните се мени от около 45 градусов наклон спрямо равнина перпендикулярна на равнината на тялото на китарата, минава през 0 градусов наклон спрямо същата равнина (т.е. идва перпендикулярно на тялото на китарата) и достига до -45 градуса (т.е. от другата страна на тази равнина) според зависи какво искам да изсвиря. Отработил съм си въртеливи движения само на пръстите с които държа перото и ми е супер удобно (в началото не беше). Това е ;) Надявам се да съм обяснил разбираемо как свиря ;)

;);)

Ей затва нищо не пиша по таз тема. Има некви препоръчителни похвати, но не и задължителни.

Добре си го беше казал в първия параграф, ама що ти трябваше следващия направо не знам? ;)

К'фо значение има дали го държа перото под 45 gradusa*sin(23gradusa) спрямо равнината образувана от върха на потенциометъра, накъмто антената на комшията...Ако ти е удобно и свириш чисто къв е проблема?

 

п.с. като цяло АХЕ темата е доста тъпа без да се засягаш :P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перпендикулярно спрямо равнината в която лежат струните.

Една струна определя само равнина, която е перпендикулярна на нея (ако струната е опъната) или равнина, ако струната е овита около някакъв център ... абе може и други варианти да има, ама нз ... :P

Ама се разбрахме - това е по- важното ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си го беше казал в първия параграф, ама що ти трябваше следващия направо не знам? ;)

Ми за да кажа как свиря аз - без да го препоръчвам на никой :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. като цяло АХЕ темата е доста тъпа без да се засягаш

Не се засягам, ма що да е тъпа бе :P Мен поне ми е интересно. Пък и темата е "Как държите перцето?", не "Как е правилно?" и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Ван Хейлън свири с перце между палеца и средния.

И аз така знаех докато не скивах снимка на която си го държи палец-показалец. Срещал съм и с 3 пръста. Ама на него му е простено :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Темата е яка.

2. Ван Хейлън свири с перце между палеца и средния.

3. Аз свиря обикновено. Като Дайм примерно... разбрахте ме :unsure:

Абе ма'а му стара не мога да разбера откъде ги гледате тези легенди...:lol: Van Halen си държи перцето по съвсем нормален начин и го мести между средния и палеца само когато прави дабъл-хенд...

 

п.с. съкс ...просто. Темите от типа "как държите перцето", "къв модел перца използвате", "защо Марк Кнопфлър не използва перце" ги зяпам нон-стоп по всички китарни форуми през последните 6 години....винаги се стига до абсурдни обяснения.....и винаги извода е "както и да е - важното да ти е удобно и да свириш чисто".

Все таки де сигурно е интересна и яка, щом ви харесва :lol: аз съм длъжен да предупредя за крайния резултат...хахахахаххаха :lol:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да ви дам следния съвет как да си държите перцето:

Дръжте го здраво, че като падне става излагация :lol:

Особено по концерти :)

Това е :unsure::lol::lol: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го държах първоначално с палец и по средата на показалеца. в последствие повлиян от стийв морз го държах с три пръста, но от както започнах да правя опити да свиря джаз отново се върнах на двата пръста. с два пръста има няколко плюса пред техниката с три - може да се свири едновременно с перо и среден и безименен пръст (кънтри захват), може по-лесно да се прави суиип пикинг, а и го усещам с по-широк диапазон на динамиката така, някак си с три пръста е силничко и тромаво за преходи между струните. и в крайна сметка свиренето с дясна ръка ми е един ужасен хибрид. примерно някоя тема на парче я свиря с три пръста, после акомпанимент в суинг държа само с палец (перото го държа между показалец и среден), после решавам да надробя с разложени акорди и пак свиря с всички пръсти ( перото отново е между пок и среден) и за уан ноте соло си го хващам перото с два пръста. лудница е. номера е да ти е удобно, има толкова много техники. и да вади готин звук. аз напоследък гледам да изсвиря всичко което мога с палец вместо с перо, много по-мек и топъл звук има.

 

мюзикмен - ми за тва си носи винаги резервно в джоба, аз така правя.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.