Jump to content
Българският форум за музиканти

Locking nut на нормална китара ?


Recommended Posts

Теоретично от гледна точка на разстройване  работи ако  обаче изобщо може да се настрои китарата. От гледна точка на настройване е голям яд :) Когато се стягат(заключват)  струните винаги те се опъват допълнително, а  веднъж заключени няма как да се донастройват от основните ключове на главата. Би работило перфектно обаче с бридж който има възможност за фина настройка като този например

http://guitar-parts.biz/download/CY417454a4X127ba1e578aXY1f66/94___456.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам определен смисъл от такъв нът ако не се ползва тремоло тип "флойд" . Преработвай китарата с "флойд" аз имам една преработена от тремоло на флойд с подобен нът и е супер. Единственото трудно от тая цялата работа е да направиш "флойда" мек, демек да се мести леко и плавно без усилие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът пита за китара без тремоло все пак. В общия случай смисъл има. Китарата ще се разстройва изключително трудно  при нормално свирене, та дори и с голям бендинг. Но преди да се сложи заключващ нът има ред други фини  неща които ако се направят няма да има нужда от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали показаното на снимката изобщо е locking nut? По-скоро го бих определил като string holder, особенно взимайки под внимание главата и ключовете. Може и да греша, но не намирам друга логика.

 

Вярно, сега видях, водят го Locking Clamp (Behind the Nut), и все пак...

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен ,както univox казва, без възможност за допълнителна настройка от бриджа, такъв нът по-скоро би пречил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бридж с fine tuners си е абсолютно нужен при наличието на локинг нът. Аз ползвам китара с локинг нът и фиксиран бридж. Хората обаче са предвидили неудобството от разстройването на струните при затягане на нъта и са използвали бридж с fine tuners както посочи unıvox. Не е невъзможно без тях, пробвал съм да си нацеля тона като отпусна малко струнатаи при затягането на нъта да се намести в строй, но е голяма играчка и в моя случай с 8 струни се сещате колко време отнема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не моем да разберем - за чий *й е (е ясно че за продажби) да се слага това залючване на китари без ръчки,нали така се елиминира главата,която е важна за състейна и тона на китарата..

има и заключващи ключове,въпеки ,че и обикновени по-маркови не изпускат,ако не навиеш струните с 50 намотки на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай е абсолютно нужно и ако го нямаше щях сам да сложа такъв :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за отговорите ,отказах се от такъв метод...търся нещо евтино ,но и ефективно :Д ( с други думи еднорог ) ,просто на този етап съм с китара за 200 лв. и умения за малко повече( не се знае :Д) и ми се ще да направя някакъв ъпгрейд за малко пари ,така че хем да е рентабилно ,хем ефективно ,но това май си е митично създание ...Най-добре нова китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, един тунер не би ли свършил работа?

Нищо няма да се доработва по китарката, а може да се ипзползва и за друг инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тунера е за настройка на инструменти, като ми се разстрой по средата на песента китарата,с какво ми помага ,че имам тунер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да скачате.

Ако ви се скъса струна, по средата на песента, с какво ви помага заключването?

Така като се замислите по времето когато сте задали въпроса и забележете сам сте си отговорили, удачен вариант ли ви се е струвал на 200 левова китара да се слага въпросната добавка?

 

Ако проблема ви е бързо разстройване на китарата, то не е ли по-добре да се потърси причина защо китарата се разстройва за половин песен?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.