Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на пикапи


killer

Recommended Posts

А някой чувал ли е как звучат адаптори Guitar Tech, в момента са ги пуснали навсякъде и казват че вадели доста приличен звук...някой знае ли нещо повече по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

чувал съм ги. Звука е добър, като цяло неутрален. Стават, особено за цената си. Много близко звучат до оригиналните на Ибанците RX (май това беше по ниската им серия, цената им беще 450 долара преди пет години). Един приятел си прави китара и сложи такъв. Като за пражена китара е ОК, но да сменяш адаптер на маркова китара с такъв... Май не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tone Zone (bridge) това е пикап с малко "тъмно" звучене с много среди и високи, идеален за ритъм и сола. Сравнен с Evolution-a e една идея по плътен и "тъмен"  :twisted:  ... типичен Van Halen, Patric Rondat тон. Пак е силно зависещ от дървото на китарата, на Махагон звучи много изразено докато с Аlder и Basswood добива "тъмният" си отенък!!! 

 

...

 

(съпротивлението (май беше съпротивление ;-) ) им е 404

Мv с/у 260 ... колкото е по голямо числото толкова по Горещ е даденият пикап  :twisted:  ... въпреки че не винаги е така например на Malmsteen пикапите са му по 90-93Mv  ;) )

 

 

повечето от адапторите, които се използват от известни музиканти и техните сингичър инструменти са лесни за дефиниране като звук, а паралела с различните дървении е много полезен.

 

по същество - много добър пост

но ми се струва твърде субективен

 

 

 

Конкретно за Tone Zone - този адаптер е наистина "тъмен" - средите и ниските са издути, но високите не са и картинката прилича на лоу пас филтър с висока режеща честота. Впечатленията от комбинацията му с maple на една от китарите ми се припокриват с горното (което е всъщност описанието на производителя). При мен лично има недостиг и на среди ... затова искам да пробвам фред или еволюшън бридж на мястото на тон зона.

Много характерно за него е изчистването, което се получава при намаляване от китарата. Има и обратен ефект - силният удар на струните води до "cranked" звук. Това е предпоставка за отлична артикулация (при волюм на мах).Намаляването на волюма от своя страна допълнително реже високите (утечка заради пада на съпротивлението) - това подсилва тъмният характер.

Ако желаете звука на стена от маршали - Tone Zone е правилен избор.

Ще го чуете при Пол Гилбърт (Мр Биг), ранен Ван Хейлън и др.

 

ето и едно техническо уточнение:

както вече спомена някой колега - съпротивлението се мери в омове - бележи се с гръцката буква омега.

твоето Mv всъщност е напрежение в миливолта и се бележи с mV - това е силата на изходящият сигнал генериран в следствие на индукцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако позволите за последно да изнахалствам - мнения за DiMarzio Norton (bridge)?

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си сменя bridge pick-up на Ibanez RG 7321 c DiMarzio,но не мога да реша с кой модел точно:Аir Norton 7,Blaze,Evolution7,PAF,Tone Zone7....

Разгледах сайта и прочетох спецификациите на всеки модел,но все пак не ми стана много ясно с кой от тия ще получа на чиста дефиниция на звука при силно изкривяване.Все пак свиря дет-метъл и използвам много дисторшън,но не искам да ми маже.

Някой има ли идея да сподели?

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми с 7-string PAF Pro свирят KoRn примерно.

 

Не че съм разбирач, ама май PAF Pro или пък Tone Zone ще ти свършат повече работа от Evolution примерно - нали ти трябва нещо за метъл, предимно ритъм китара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми с 7-string PAF Pro свирят KoRn примерно.

Да Корн свирят с PAF 7 но тялото на техните ибанци са от Махагон :twisted: , така че много трудно може да се получи същият тон на китара от Basswood!!!

Според мен Tone Zone 7 (bridge) и Air Norton 7 (neck) ще ти свършат чудесна работа!!!

 

п.с. Но ако искаш нещо пак с много гейн но не колкото Tone Zone 7 си вземи

Evolution 7, Според мен би могъл да има по широко приложение от Тоne Zone 7

 

:twisted: Mарио Анкона :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех,мерси за съвета.

Аз верно че свиря предимно ритъм,а и използвам много хай-гейн амп симулации,така че мисля всеки един от двата ще ми свърши работа.

За сега не мисля да сменям neck-a ,просто няма смисъл...в 99% от времето свиря на bridge :guitar: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Мамка му :godbless:

Гледал съм го, ама не помня къде - какъв беше neck pickup-a на Dime? В началото е ползвал някакъв къстъм (не ми се рови И за това), а после минава на "зебрата" - някаквъ Duncan беше, ама какъв :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е точно отговор на въпроса ти, а по-скоро honorable mention :godbless:. Д. Д. ползва адаптери на Bill Lawrence в някакъв период от живота си. Може би това имаш предвид под "някакъв къстъм"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е точно отговор на въпроса ти, а по-скоро honorable mention :headbang:. Д. Д. ползва адаптери на Bill Lawrence в някакъв период от живота си. Може би това имаш предвид под "някакъв къстъм"?

Точно - като bridge адаптер. За neck позиция беше нещо от сорта на '59 или Jazz.

Bill Lawrence са страхотни адаптери, бтв. За съжаление има доста ментета. Единствените оригинали в днешно време могат да се купят от самия Бил или заедно с Washburn N4 ... или някой Washburn N2 от преди '99 (кат моя хех :)) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка че не уточних - става дума за адаптерите на любимата му китара "Dean From Hell" (оная олющената и обгорената :) )

Оказа се че аз малко съм в грешка. На тая китара той използва точно Bill Lawrence L500XL за бридж позицията. За нек-а казва само "Seymour Duncan Rhythm pickup" :wall:

Повече инфо тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нек-а на Даймбег беше някакъв DiMarzio Rhythm

тц. ДиМарцио никога не е използвал (или поне аз не знам :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Нек-а на Даймбег беше някакъв DiMarzio Rhythm

тц. ДиМарцио никога не е използвал (или поне аз не знам :) ).

:inlove: Razorrack :inlove: от трибютната серия на Dean, която изкараха след смъртта му, е с такива:

Dimebucker Treble Pickup

Dimarzio Rhythm Pickup

 

More info

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.