Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара


Claypool

Recommended Posts

Здравейте!

Имам нужда от помощ, защото не се се смятам за вещ по темата, макар от доста години да измъчвам китарата. :-) Свиря за удоволствие само вкъщи по 15 - 20 минути дневно. Обикновено пускам диск и свиря върху музиката - предимно мейдънски рифове.

В момента ползвам Behringer El Toro, но искам да купя по-класна китара. Много харесвам Gibson Les Paul, но макар че мога да си я позволя, не мисля, че имам нивото да свиря на толкова добър инструмент. Определил съм си таргет от около 600 - 900 лв и към момента съм се насочил към Epiphone Les Paul. Най-вероятно ще изучавам рифовете на Адъм Джоунз, като един виден почитател на Les Paul. :-)

Не е задължително да е Epiphone, просто трябва да е от Les Paul - моделите. Предпочитам да не тежка, защото гледам, че са между 5 - 10 кг. Моля, също за идея за класни струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 1000 - 1200 лв. може да си намериш доста прилично Gibson Studio. Разликата с Epiphone не е очевадна, но определено е в полза на Американеца. Без да се налагам, но опитай да спестиш още малко. После няма кой да смъкне усмивката от лицето ти, докато свириш с Гиби. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък в момента продавам китара, която напълно удовлетворява изискванията ти за форма  и тегло и цена. А сетих се има 24 прага , а не 22 ама надявам се няма да е проблем. Китара е Dean Deceiver white

 

погледни у базара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В базара има един Епифон лес пол, който според обявата е made in Japan и е обявен за 1000 лева - би трябвало да е страхотен, би трябвало дори да можеш малко да се спазариш  - за втори път го препоръчвам това Епи във форума, но се кълна, че нямам нищо общо със собственика и китарата - просто не ми дава мира тая китара и само я мисля - дано някой я вземе вече, че да престана да се тормозя :-)

Иначе аз имам един Епифон плейнтоп стандарт от 2003г., корейски -  страхотен е! Имал съм евтин Гибсън, но тази е по-добра (според мен) Може и на бройка да съм случил, не знам.  А пък старите японски Епи-та, доколкото знам, са съвсем супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... малко избързах, трябваше да погледна преди това - японското Епи е изчезнало от базара, съжалявам. Но има един Епи Къстъм, който също би трябвало да е приличен - успех, каквото и да направиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Чудя се дали наистина да не се огледам за Gibson Les Paul - втора ръка. Не съм много чат с нещата, така че бих могъл да го дам на лютиер да го подмлади. :-)

 

@ Acei, благодаря, но искам черна китара. Нищо че черното няма да ме направи по-добър или да засвири сама. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нужда от помощ, но искам да купя по-класна китара...

 

Какво ще кажеш за това?

 

$(KGrHqYOKnEE7ELwvgVHBS(e0tGu5g~~60_35.J

 

Моделът е

Michael Kelly Patriot Decree

 

Опитах да се свържа с продавача, и той ме отсвири (не ми отговори на л.с.), но ти може да имаш повече късмет.

Реших на него да простя, а на теб да помогна.

Ако я купиш, кажи му случката за да се почувства гузен и повече да не прави така. ;)

 

Дано не те изпревари някой търгашин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но вече съм решил да търся черен Gibson Les Paul на вторичния пазар. :-)

Би ли ми казал някой по какви критерии да избирам китара и по какво се отличават различните модели. И наистина, може да звуча като лаик, но ми се иска по-лек инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто една тема,която може да ти е полезна:

http://forum.muzikant.org/topic/103191-eui-iaeiaaaueoaa-eeoadhenoe/

 

Едит.За да не си помислиш,че се заяждам безпричинно ето ти един линк на съвсем приличен Гибсън в базара:

http://bazar.muzikant.org/gibson-melody-maker-2009-fine-player-%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D1%83%D0%B5%D0%B9%D0%B2-%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B5%D1%80-%D0%A1%D0%94-%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B5%D1%80,162826.html

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, тази тема я прегледах в началото, но на мен не ми беше полезна. :-) Аз съм влезнал в 5-отото си десетилетие. Смятам се за доста информиран човек, но от което не разбирам, питам. :-) Меломан съм:  CD, тунер, усилвател и тонколони - Naim; грамофон - Linn.

Иначе, до този момент с помощ от съфорумци стигнах до извода, че моята бъдеща китара ще е Gibson Les Paul. И това в рамките на 24 часа. :-)

А истински полезната тема е тази: http://forum.muzikant.org/topic/71080-eioidhiaoeeiiia-oaaia-ca-dhacaeaae-eeoadha/ Истинско удоволствие е да се чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OOK,жив и здрав бате!

След като си 50+,би трябвало да можеш да си позволиш,каквото искаш :)

Както каза един съфорумник:"Кеф цена няма"!

 

Не ме разбирай погрешно,но в един пост твърдиш,че си "доста информиран",а в друг,че "не си много чат с нещата"....

Искаш Гибсън за < 900 лв,.....обаче точно черен.ОК

Имай предвид,че за Гибсън Лес Пол ще трябва да си платиш.Една стотинка за всеки '59 сънбърст(и половин за всеки преработен в такъв),който съществува на планетата.

Редактирано от ZLE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- скоро е 40+ ;) Набор!

 

Лек Gibson Les Paul няма, има по-лек :) Не знам предишния ти опит с китари, но и най-лекият Gibson е по-тежък от ширпотребата до 5-600 лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за годините,пуста математика :)

Аз скоро захапвам 40,така че дано сме на един акъл.

Това което имах предвид е,че Лес Пол-а си има статут.

Аз дори не го харесвам.

Няма китара,която да ми е толкова смешна колкото Лес Пол-а .Никога не бих дал и 1 стотинка за Лес Пол.

За мен е като картина на Салвадор Дали.Гледаш я и се чудиш какво толкова и харесват.

Но да отричам,че има милиони фенове и че има огромна колекционерска и пазарна стойност,трябва да съм малоумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информиран съм за много неща, но не и за китарите. :-) Това, което прочетох тук през последните 2 дни, отвори един нов свят за мен.

Ще обиколя магазините да видя Gibson LP на живо и да почерпя инфо от продавачите. Това е китарата за мен, ще дъня Tool - ски рифове на нея.

Thanks на всички. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.