Jump to content
Българският форум за музиканти

повреден emg 81


Recommended Posts

Някой от да му се е случвало като е сменял батерията на китарата,да се повреди активен адаптер?

Днес реших да сменя батерията с нова и с ужас при пробата чух как адаптера няма геин а нещо като звук с лек драив.Пробвах всичко,като връщане на старата,презапояване на потовете,жака,друг жак,с един пот,без потове,с батерия,без батерия;Резултата е същият.Помагайте ако знаете причината.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал такъв проблем но е хубаво да се знае, че батерия се сменя когато жака от китарата е изваден. Не съм сигурен какво може да се случи ако по грешка без да искаш си допрял клемите на батерията на опаки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си скъсал кабела който отива към батерията. Виж кабелите как са - дето са запоени към буксите на батерията - плюса и минуса.

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си обърнал quick-connect кабела? Трябва да е със стрелката към теб.

 

Щях да кажа че е от разхлабен жак, но щом си го сменял и пак е така - за друго не се сещам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа че захранването се стартира с цк ключе поради ред пречини.Допускам че ключето е било в позиция on като съм сменял батерията.(може би)Затова питам този адаптер може ли да се повреди.И така.....Довечера ще погледна +към адаптера че само той остана.Някакви параметри може ли да св измерят, като съпротивление например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Веднага ще кажа:Понеже буксата на китарата е моно и за да спирам и пускам захранването ползвам цк.Буксата е моно понеже китарата оригинално е с дълка и тънка букса.Не можах да намеря такава за активна електроника.Както и да е до вчера си работеше.Батерията има ток да .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи волтметър и премери напрежението (не тока) на батерията под товар. Тъй като токът не се вижда измерванията заместват очите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занеси я на някой, да я погледне. Всичко иначе е чиста проба гадаене.

Адаптерът трябва да дърпа около 0.5-1мА ток, докато работи, а падът на напрежение на батерията при такъв ток ще бъде предполагам, трудно измерим с китайски волтметър, тъй като неговите показания си пълзят достатъчно и сами.

Предполагам, L.K. има предвид такова измерване, за да се установи евентуално късо в адаптера или вън от него.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях се сетил за мерене на ампеража.Ще го направя и ще пиша.Само да събера пак цялата система.

Въпрос:

Ако показанията на амперметъра са 0.0мА, то можели да се счита че електрониката в адаптера е повредена,при условие че всичко е правилно навързано по системата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^пробвах само адаптера,показанията са о.оо мА.поне с моят мултиметър.Маи си е заминал.Благодаря Евтиме.Ако има развитие ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид точно напрежението при захранен адаптер да измери. Ако то е в норми тогава следва да измери тока.

Наличието на напрежение и липсата на то може да е причинено и от прекъснат захранващ проводник, прекъсната връзка, лош или липсващ контакт в съединителен елемент, спукана платка и чак накрая повреда в електрониката на адаптера. Даже последното ми се струва малко вероятно, защото най-честите симптоми са други.

 

При повреда в електрониката и ако има достъп до платката могат да се направят някои ремонти, вкл. да се приспособи нова DIY платка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направено е.Напрежение има,обаче не черпи никакъв ампераж.Пробвах и с други кабели,няма промяна.Иначе си работи както е без батерия.(с лек овердраив).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.