Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара от "полуфабрикати"


Recommended Posts

Здравейте, отдавана има идея да си сглоба китара и понеже нямам времето, уменията и инструментите да я направя от-до, реших да е от готови компоненти. Това е тялото :032581239-big.jpg?r=0032581240-big.jpg?r=0032581241-big.jpg?r=0

От елша е - от Американски Уошбърн. Пръснато е много леко с черен металик и отгоре с лак.

За гриф мисля да е нещо махагоново или клен с палисандър. Адапторите ще са хай гейн бридж, някъв сингъл за мидъл и хъм в сингъл формат на нека. Първо ще екранирам дупките за адапторите и електрониката. И трябва да я почистя от праха, пръстите и т.н. С какво да го направя?

Мисля да сложа фиксиран струнник, а хардуера ще е в предимно метални, хромови тонове.

Ще има 5 степенен ключ и може би 24 позиции. Китарата е била с 22, но гледам новия ми Корт и той е така, само дето са удължили фретборда и там са 23 и 24. В същност тва не е от такова значение, и 22 прагов гриф ако намеря доволен, пак става.

Искам само да кажа че няма да я бързам - и половин година да отнеме, не ме бърка, искам да стане както трябва. Всичко ще бъде "емулирано" на Фотошоп преди да се купува, защото външния вид има голямо значение за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... главата на второто по-добре изглежда и по тича на тялото - другото е много "стаг" (имам предвид главата на грифа).

Ако се получава добре и мензурата с тоя гриф ... (щото гледам, че има дупка за бридж/тремоло, вероятно е препоръчително да се спази и да не се дупчи още)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако взема гриф с глава, която не ми харесва, ще се реже. Второто е пипнато на фотошоп. За мензурата нямам притеснения, знам я, а и ще слагам фиксиран бридж, като имам възможност да го местя напред назад. Другия вариант е да се издълбае малко тялото за флойд. Т'ва същност не е лош вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва много повече, когато края на грифа(последните прагчета) не е заоблен, а е ръбат, както на последните варианти. Отива повече на концепцията, според мен. За бих избрал последния вариант, с малко по-минималистична глава на грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз предпочитам на последните прагчета да е прав грифа, но формата на тялото там е заоблена, ако намеря гриф с издаден фретборд ще е добре. Главата предпочитам да е от по-заострените - тип Айбанец, Корт и т.н. Мислех ако не изпадне скоро подходящ гриф тук, да потърся от и-бей някъв от гореспоменатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че си изразил предпочитания за форма на главата, ще си позволя два примера. Провокира ме формата на тялото /доста сходна/ и разбира се цялостното излъчване на инструментите. Вероятноста да се намери такъв гриф, че и отговарящ на твоите спецификации е доста минимална, но пък знае ли човек...

Вариантите:

 

032598791.jpg?r=0   032598790.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, подобни глави също ми харесват. А защо да е толкова трудно да се намери? Но все пак тук като се загледам отиваме към някаква "мекота" в цялостния изглед Ако ще е подобен тип, трябва поне един остър ъгъл да има :) (незаоблен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визията на инструмента си е изцяло твое решение. Въпрос на вкус, предпочитание, удобства, фетиш, мечти, ВЪЗМОЖНОСТИ и всичко, което оше се сетиш. Парите са твои - решенията също!

Относно намирането на гриф - това което се продава на местния пазар е доста ограничено. Разбира се споменаваш и-бей, там стоката е много,но и риска е доста по-голям.

Пожелавам ти да стигнеш до край. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми щот убавите грифове си ги стискат тука :). Шегувам се, имаше до скоро един махагонов тип ИСП, но не го виждам вече. 'Се ще изпадне нещо, т'ва с и-бей ще е крайна мярка, както казах не бързам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Телото е почти готово, остава само лак, който ще потъмни малко ярката шарка :

032827834.jpg?r=0

 

032827835.jpg?r=0

 

032827837.jpg?r=0

 

032827838.jpg?r=0

 

032827839.jpg?r=0

 

Гнездото за електрониката е екранирано, адаптерното ще го подмина, имаше идея да я правя 7 струнна, но ще отнеме много ресурс там с адаптери, гриф и т.н., затова ще е 6 струнна - дропната в Си да речем. Чака се финансова инжекция за завършване на хавата, нещата са набелязани :). Утре ще кача снимки с адаптери, гриф и лак на тялото (емулирани).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.