Jump to content
Българският форум за музиканти

Поръчкова китара


Recommended Posts

Хора, разбирам, че искате да изразите уважение и благодарност, но нека когато говорим за китари, да говорим за китари.

И когато става въпрос за качество - да не бъдем лицемери.

 

Liquid Death е дал и някой близки снимки, където ясно се виждат някои неща, които, ако трябваше наистина да нямам кикакви забележки, не трябваше да ги има. Макар китарите да струват повече от парите си, например работата по прагчетата на един скуаер от 300 лв, мога да я определя като по-добра от работата, по китарата която пробвах(тази бяла стрела).

 

На Terminal Frost китарата преди време доста го молих да я видя от близо(понеже исках да си поръчвам китара при Aureliano - имам материал), но така и не можахме да се разберем за това. Защо - не знам. Може би бямаше желание да ми я покаже по някаква причина.

 

Aureliano е добър лютиер, но например работата на лютиери от ранга на Диката е класи над това(и струва повече, разбира се), а работата по акустични китари на лютиери от ранга на Галин Пенев e на такова ниво, че чак изглеждат нереално перфектни.

 

Не искам да обидя никого, нито да кажа лоши думи - но пак казвам - нека бъдем реалисти. Може да дадеш 500 лева, например за нещо, и да получиш такова, като за 800, или 1000. Но да очакваш за 300 да получищ нещо за 3000 - нещо не е на ред с очакванията.

 

От всички лютиери, чиито неща съм виждал, повечето лютиери работят на ниво под прецизността дори на squier/behringer(като използват доста по-добри материали, разбира се), Неща на лютиери от ранга на Пламен от Пловдив са с прецизност около squier, или друга китара от тоя клас. pacman от форума работи малко по-прецизно, бих казал.

Обаче съм виждал китари на Диката, и ако трябва да бъда честен, без да имам грам предубеденост - единствено неговите китари(може и да има майстори, за които не знам) са изработени с тази точност, която виждаме по лъскавите уебсайтове(говоря за изработка, работа с фрезата, идеални ръбчета, идеално позсавени позиции, идеален лак...).

 

Да не споменаваме тези неща, а само да хвалим всеки, според мен е малко мечешка услуга за четящите.

Иначе много уважавам Aureliano заради центе, които поддържа. Както и за честността му.

Пожелавам му още много, и все по-добри китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а работата по акустични китари на лютиери от ранга на Галин Пенев e на такова ниво, че чак изглеждат нереално перфектни.

...

 

Хубав и много верен пост.

А къде могат да се видят/пипнат тези китари, как се движат цените, ако разбира се имаш и е удобно да псоделиш тази информация и изработва ли (western) китари с метални струни/cutaway, защото доколкото съм чувал името се занимава с класически.

 

На всеки пожелавам да види/пипне/притежава US custom shop китара (не че в много други страни няма китари със същото високо, че и по-високо качество - като много малко примери са Caparison- Japan, Siggi Braun Germany, LAG - France), но US като че ли са най-много на брой, пък и с такава имам сблъсък :recourse: Изработките са абсолютно перфектни. Аз поне не съм виждал такава работа по прагчетата и така пипнати прагчета. Ръката ти сама се движи. Не знам какво им правят онези изроди (защото като ги видиш поне в Washburn къстъм шопа - мязат на рокери изкарани от близкия магистрален бар), но са произведение на изкуството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прибера вкъщи, мога да ти покажа снимки на разни датайли, барокови китари, и т.н.

 

За останалото - опитай да пишеш на сайта му:

http://www.penev-guitars.com/contact.php

 

Навлязохме в мощен офтопик, обаче, нека оставим хората да се порадват на къстъм стрелата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галин Пенев е супер лютиер.познавам го лично,носил сьм му акустици за ремонт,пипал сьм негови класически и т.н и т.н.световно ниво,пичове!!!това е положението.

а по темата-liquid death ,ако не ме льже паметта,ме беше питал преди година за изработката на тази хава.комуникацията ни приключи маи по финансови причини,лошо нема.ако дьрвенията по този проект се вписва за около 300лв-значи ок!честито на притежателя!

забелязвам,че някои пичове от форума с основание правят разлика между порьчана китара и custom китара и са прави.

аз няма да критикувам,разбира се,напротив радвам се ,че вьрви хавата с китарите-просто ще кажа 3 неспоменати градивни елемента.1-за фингьрборда,мисля,4е е от мербау или некьв махагон-с друг би станало по- добре(слагал сьм на по-ранните си метли)!,не е хава,тони забеляза това.2-мисля ,4е китарата е боядисвана с акрилен спреи-не е хава.3-снимките на готовата китара са много важни и трябва да се инвестира не малко в тях.на мои снимки може да видиш кьде се е изсрала муха,и покраи това всичко ,което те интересува.та ги казвам градивно тия хави ,де,не за друго.

в бг доста трябва да поработят лютиерите на ел.китари(некои повече,некои по-малко),за да сме конкурентноспособни.а все още се бачка да се изтрие срама от некои соц. колеги.....,ама това е хавата.

make love,not ribolov :recourse:

некои неща са офф,ама е подходяща темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галин Пенев е супер лютиер.познавам го лично,носил сьм му акустици за ремонт,пипал сьм негови класически и т.н и т.н.световно ниво,пичове!!!

 

Както видях от сайта местоположението, ще ме карате да ходя до Канзас хем да видим бабата на жената, хем да уредим някоя хава както се казва. Че аз на картинки вярвам колкото на Доган в предизборно време (ще ме прощават феновете му). Ръка да види, око да пипне или обратното беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.