Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за струни


kiik

Recommended Posts

Каква е разликата между струните за "кухарка" и за електрическа китара?

т.е. по принцип и двете са метални, изглеждат еднакво и т.н.......къде е разликата?

и какъв е ефекта, когато се сложат струни за кухарка на ел. китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами по някога на кухарка 1-ва, 2-ра и 3-та струна не са метални... а пък 4-та, 5-та и 6-та се състоят от две влакна, които са усукани... при електрическата, освен че са метални едното от двете вланка е като лента.... загледай през лупа и ще откриеш разликата...

Редактирано от Striker_II
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Striker_II - колега - пишеш простотии - ако можеш си редактирай поста, защото не знаеш какво пипеш. правиш ли разлика между акустична и класическа китара? казваш че не винаги са метални щото си гледал някоя класическа - но моля те информирай се преди да объркаш някой начинаещ с писанията си

 

едните са за кухарка - другите са за електрическа - това е разликата. тези на кухарката 3-та е увита. стандартен комплект 9 или 10 за електрическа не е увита

щом хората са написали че са за кухарка начи са за такава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и в крайна сметка това не е отговор каква е разликата - аз знам, че на едните пише, че за какво са и на другите пише за какво са, ама питам какъв е ефектаи дали ше се усети изобщо ако сложа кухарските на електрическата....аз лично не го забелязвам

а за пластмасови защо отваряте дума изобщо - разбира се, че говорим за метални само!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш найлонови струни за класическа китара на електрическа няма да се чува нищо - няма какво да променя магнитното поле на адаптертите - няма метал.

 

Ако сложиш метални на КЛАСИЧЕСКА(не изобщо акустична, класическите китари са за найлонови струни) китара, най-вероятно ще се счупи след време(найлоновите струни опъват по-малко).

 

При металните струни - тези за акустична китара, обикновено са с бронзова оплетка, която има по-звънко звучене, подходящо за акустична китара.

Ако ги сложиш на електрическа, тя ще звучи твърде тихо, понеже бронза и медта нямат магнитни свойства, и всъщност на магнитното поле на адаптера ще

влияе само стоманената сърцевина на струната(около която е увита оплетката).

 

Струните за електрическа китара са с оплетка от никел, който има добри магнитни свойства. Те са предвидени така, че при вибрацията си да създават силна промяна в магнитния поток на адаптерите.

Те не са много подходящи за акустична китара, понеже нямат добри акустични качества, и китарата ще звучи тенекиено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stratocaster ... нещо не си ми разбрал поста... няма значение, сигурно си прав, че и аз не съм го написал като хората.... както и да е ^Evtim Djerekarov обясни на човека така, че да го разбере...

айде peace :)

Редактирано от Striker_II
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И освен всичко друго което Евтим спомена струните за електрческа китара мисля са и по-меки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми бронзът май е по-твърд от никела... и за тва

на мен ми изпадаха пръстите на акустичния фендер (12ки струни малей) докато свикна де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бронзът е само оплетката. Оплетката се развива лесно -> не е твърда. Едва ли твърдостта на струните идва от това. Не съм много сигурен дали 10-ки за акустична китара ще са кой-знае колко по-твърди от 10-ки за електрическа, при еднаква настройка и дължина на грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ми се струват по-твърдички(тея за акустична). Като си взимах китарката втора ръка, имаше сложени 10-ки на Дадарио за акустична на 6,5 и 4-а.Беше си по-трудоемко за свирене, преди да сложа нормални за електрическа. Може и аз да си въобразявам де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е такъв, по точно въпроса е породен от това, че именно със струни за "кухарка" една ел.китара вадеше хубав звук, а след като сложих изрично струни за електрическа (Д'Адарио) те звучат адски тенекиено....дали щото са нови ли, незнам, но тенекиено е точната дума за начина по който звучи въпросната ел. китара сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си други струни,Д'дарио са едни

от най-калпавите струни с които съм свирил

Леко , леко :D....ако има марка с която свирят най-много китарни величиа това е Д'Адарио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.